Tlen w zabiegach kosmetycznych, jakie ma uzasadnienie?

Posted on Posted in Leczenie trądziku, Zabiegi kosmetyczne

Dlaczego tlen jest tak ważny?
Nasze rezerwy tlenowe wyczerpuje zakwaszenie organizmu tj.zbyt duża ilość mięsa, cukrów w diecie, alkohol itd. Braki tlenowe prowadza do akumulacji toksyn,
Skutkiem tego jest spowolniony metabolizm, a spowolniony metabolizm powoduje jeszcze wolniejsze usuwanie toksyn- zamknięte koło.

Tlen którym oddychamy jest odpowiedzialny za procesy życiowe- jest niezbędny do do wytwarzania ATP w mitochondriach. ATP to podstawowe źródło energii naszego ciała. Im więcej mamy energii ATP tym szybciej i i efektywniej będzie pracował nasz organizm- zaczynając od ruchu mięśni, poprzez procesy myślowe.
Badania dowodzą, że w wieku 60lat poziom ATP spada o około 50%. Zatem podczas gdy wolne rodniki nas atakują, ATP spada, a nasz organizm ulega starzeniu.
Tlen przyśpiesza proces gojenia się ran, szczególnie u osób, które uległy poparzeniom. Zwłaszcza on szkodliwe mikroorganizmy i ma działanie antybakteryjne.

Pomocą dla naszego organizmu i skóry są zabiegi z tlenem..

Sprzęt do tlenoterapii potrafi wygenerować od 85%do 95% czystego tlenu, czyli prawie 5 razy więcej niż znajduje się w otaczającym nas powietrzu. Tlen możemy „podawać” na różne sposoby:

Różdżki tlenowe pozwalają nam pod ciśnieniem wprowadzić serum oraz stymulują oddychanie komórkowe. Zabieg wykonywany jest bez dotykania skóry. To doskonały zabieg dopełniający po zabiegach złuszczających skórę typu mikrodermabrazja- jest delikatny dla skór uwrażliwionych po tym zabiegu.

kosmetyczka kraków

Maska tlenowa– zwykle to plastikowa maska z przewodem doprowadzającym tlen. Tlen rozprasza się pod maską i tworzy wysoko tlenowe środowisko, dzięki temu maksymalnie zwiększa się oddychanie komórkowe.

kosmetyczka krakó

Oxy jet – „ostrzykiwanie tlenem”- ostrzykiwanie oczywiście tylko z nazwy:) to urządzenie o doskonale dopasowanej końcówce do twarzy, które wykorzystuje skoncentrowany tlen który wspomaga absorpcję produktów. Do tego zabiegu można stosować bardziej skoncentrowane serum. Urządzenie to pozwala pracować nad wybranym obszarem twarzy np. bruzdy wargowo-nosowe.

Co zrobić gdy nie możemy wybrać się na zabieg z tlenem?

Jeśli nie możemy dotlenić organizmu przy pomocy tlenoterapii, a mieszkamy w dużym, zanieczyszczonym mieście takim jak Gdańsk:) to proponuję stosować jonizatory powietrza w domu i w pracy.
Tlen jest dobrze przyswajalny gdy w otoczeniu jest dużo ładunków ujemnych. Ujemne jony w powietrzu ułatwiają wchłanianie tlenu oraz wydalanie CO2, zupełnie odwrotną działanie mają jonu dodatnie. W którymś numerze LNE wyczytałam, że w dużym zanieczyszczonym mieście, wśród sztucznych materiałów, przy niewłaściwej wentylacji itp. na jeden jon ujemny przypada od 300 do 600 jonów dodatnich. 8Zatem często czujemy się słabo, niewyspani, nie mamy czym oddychać …

 

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku na zbaiegi z tlenem.

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

zdjęcia pochodzą stąd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge