1.  Poznaj swojego iniektora.  Zrób swoje badania.  Jeśli ich strona w mediach społecznościowych jest wypełniona WIELKIMI ustami, a Ty chcesz mieć WIELKIE usta, to najprawdopodobniej jest to Twoje miejsce.  Jeśli biorą bardziej konserwatywne podejście i że czuje się bardziej jak ty, to może być lepsze dopasowanie.  Zapytaj o ich doświadczenie w robieniu zastrzyków.  Zapytaj w jakim wieku klientów zazwyczaj leczą.  Poproś o obejrzenie zdjęć przed i po zabiegu.  Zapytaj, ile ust traktują regularnie.  Niektórzy specjaliści specjalizują się w powiększaniu ust u młodszych osób, podczas gdy inni wykonują bardziej korekcyjne zabiegi na ustach, które tracą objętość i wykazują oznaki starzenia.  

2.  Odrób swoją pracę domową.  Jest wiele kwestii do rozważenia.  Oprócz wyboru iniektora.... jak duże chcesz mieć usta?  Jakiego produktu chcesz użyć?  Wybór produktu powinien być dokonany we współpracy ze swoim wtryskiwaczem, ale oto kilka rzeczy do rozważenia:

Ultra - Wskazany do ust, może trwać do 12 miesięcy, daje ładnie zbalansowane, piękne, ale konserwatywne usta

Ultraplus - Szeroko stosowany do ust (choć nie wskazany), może utrzymywać się dłużej niż 12 miesięcy, daje bardziej zdecydowany efekt.

Volbella - Wskazany do ust, trwałość do 12 miesięcy, najbardziej miękki produkt do ust, doskonały, jeśli chcesz uzyskać bardzo konserwatywne usta lub jeśli masz linie warg (linie palacza).

Vollure - utrzymuje się do 18 miesięcy, daje zrównoważony, piękny, ale konserwatywny efekt ust.

3.  Przynieś zdjęcia tego, co Ci się podoba.  To da Twojemu iniektorowi pojęcie o wielkości i kształcie, który masz na myśli.  

4.  W związku z tym.....know that to some degree we are bound by YOUR lips. Wielkość i kształt Twojej naturalnej wargi ma wpływ na końcowy rezultat.  Jeśli masz mniejsze usta i chcesz je znacznie powiększyć, najlepiej zrobić to podczas kilku sesji. 

5.  Rozmiar ma znaczenie...i jest to bardzo osobisty wybór.  Zwykle zadaję pytanie: "Czy nie masz nic przeciwko, jeśli wejdziesz do pokoju i wszyscy będą wiedzieli, że miałaś wypełniane usta?". Jeśli odpowiedź brzmi nie, wtedy wybralibyśmy bardziej konserwatywny produkt.  Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to Juvederm Ultraplus jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.  Należy zachować ostrożność.  O wiele łatwiej jest dodać więcej niż usunąć wypełniacz.  

6. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są odwracalne.  Celem jest, aby nigdy nie mieć do odwrócenia leczenia, ale pociesz się wiedząc, że tak długo, jak używasz wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, można całkowicie odwrócić wynik.  Jest to kosztowne i może być niewygodne, jednak można to zrobić. 

7.  W przygotowaniu.  Jeśli już wybrałeś swojego iniektora, jesteś gotowy, aby przygotować się do wizyty.  Unikaj aspiryny lub produktów typu Ibuprofen przez 1 tydzień przed wizytą, a także oleju rybnego, multiwitamin lub witaminy E. Każda z tych witamin i leków rozrzedza krew i może zwiększyć ryzyko powstawania siniaków. Dlatego też najlepiej jest unikać alkoholu i kofeiny na 24 godziny przed i po wizycie, gdyż pomoże to zmniejszyć obrzęk. Wielu klientów przyjmuje tabletki Arniki - homeopatycznego zioła, które pomaga zmniejszyć siniaki - przed i po wizycie. 

8.  Poznaj ryzyko.  Ponieważ wypełniacze ust są często określane jako "zabieg wykonywany w porze lunchu", ludzie zakładają, że jest on całkowicie pozbawiony ryzyka.  Omówiliśmy siniaki, które uważam za najczęstszy efekt niepożądany.  Jest to efekt bardzo krótkotrwały i warto poświęcić kilka krótkich dni na siniaki, aby cieszyć się pięknymi ustami przez rok lub dłużej.  Należy spodziewać się lekkiej tkliwości i niewielkiej opuchlizny.  Możliwe jest wystąpienie infekcji, choć zdarza się to niezwykle rzadko.  Jeśli masz skłonność do przeziębień, zabieg wypełnienia ust może je wywołać, dlatego najlepiej jest zażyć lek na przeziębienie na trzy dni przed zabiegiem.

9.  Oto, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu....  Upewnij się, że na wizytę przyjdziesz bez makijażu.  Twój lekarz powinien omówić możliwości zapewnienia Ci komfortu podczas zabiegu, a także opcje dotyczące wypełniacza skórnego, którego należy użyć.  Opcje obejmują krem znieczulający, urządzenie wibracyjne, jak również zastrzyki znieczulające i lód. Zabieg jest szybki i powinien być dobrze tolerowany, chociaż występuje pewien dyskomfort.  Koszt wypełniacza do ust jest różny.  W naszej praktyce możesz oczekiwać, że zapłacisz od $625 do $750 w zależności od wyboru produktu.  

10.  Oto czego możesz się spodziewać po zabiegu.... Rezultaty są natychmiastowe i kochamy to.  Jednak po zabiegu mogą pojawić się siniaki lub obrzęk. W celu zminimalizowania tego ryzyka zaleca się oblodzenie ciała w dniu zabiegu.  Większość klientek dzień po zabiegu jest lekko opuchnięta i odczuwa pewną tkliwość, a nawet może się denerwować, że ich usta są trochę za duże.  W ciągu kilku dni opuchlizna ustępuje i można cieszyć się prawdziwym efektem.  

11.  W naszym gabinecie planujemy dwutygodniową wizytę kontrolną, aby upewnić się, że jesteś zadowolona ze swoich rezultatów.  Na tym spotkaniu możemy użyć pozostałego wypełniacza, jeśli nie została użyta pełna strzykawka.  Jak zawsze, jest to bardzo doceniane i zachęcamy do polecania przyjaciół i rodziny, aby mogli przyłączyć się do zabawy w rozwiązywanie swoich "obszarów problemowych".