Czym jest zabieg z wykorzystaniem fal radiowych do ujędrniania skóry i redukcji cellulitu?

Głęboka tkankowa fala radiowa o wysokiej intensywności jest powszechnie uznawana za zdecydowanie najsilniejszą znaną obecnie technologię napinania/liftingu skóry i redukcji cellulitu.

Częstotliwość radiowa jest także silnym zabiegiem przeciwstarzeniowym, który nie tylko ujędrnia skórę, ale także poprawia krążenie i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i ogólnie odmłodzona.

Istnieje jednak ogromna niewiedza i błędne informacje na temat zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych: czym są, jakie mają działanie i jak działają.

W tym artykule omówimy podstawy radiofrekwencji: czym dokładnie jest i jak działa.

Zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej są stosowane od ponad pięciu dekad w fizjoterapii i od około dwóch dekad w kosmetyce.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych to prądy elektryczne o wysokiej częstotliwości, a czasem pola elektromagnetyczne o częstotliwościach od bardzo niskich 300 kHz (fale radiowe długie) do wysokich 40 MHz (fale radiowe krótkie) oraz do bardzo wysokich 3 GHz (fale radiowe mikrofalowe).

Prądy elektryczne, stosowane na ciele lub twarzy przy częstotliwościach niższych niż wyżej wymienione, mogą wywoływać skurcz mięśni lub inne efekty. Przy częstotliwościach "radiowych" prądy elektryczne wytwarzają tylko ciepło - nic więcej.

W zależności od używanego urządzenia, stosowanych protokołów, a nawet używanych produktów do pielęgnacji skóry (kremów, żeli, olejków itp.), ciepło może być bardzo powierzchowne (np. koncentrując się na naskórku w leczeniu trądziku), bardzo głębokie (np. koncentrując się na stawach lub mięśniach w fizjoterapii) oraz w dowolnym miejscu pomiędzy (w przypadku ujędrniania skóry, cellulitu i zabiegów przeciwstarzeniowych).

W przypadku zabiegów estetycznych nacisk kładzie się na wszystko, co znajduje się pomiędzy naskórkiem a tłuszczem podskórnym, z głównym naciskiem na głębsze tkanki skóry, tj. skórę właściwą, połączenie skórno-naskórkowe, podskórę i powięź powierzchowną.

Leczenie głębiej położonych tkanek, takich jak tłuszcz podskórny (nazywany przez ludzi "tłuszczem"), w celu redukcji tkanki tłuszczowej nie jest zbyt skuteczne, ponieważ tkanka ta jest bardzo odporna na wszystkie metody redukcji tkanki tłuszczowej, z wyjątkiem liposukcji (HIFU, kriolipoliza i te żałosne zabiegi z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego po prostu nie działają zbyt dobrze lub wcale).

Podsumowując, radiofrekwencja polega na wykorzystaniu prądów elektrycznych o wysokiej częstotliwości w celu intensywnego podgrzania głębszych warstw skóry, co ma na celu redukcję cellulitu oraz poprawę napięcia i krążenia skóry.

Powierzchowne traktowanie skóry lub ogrzewanie o niskiej intensywności, jak w przypadku większości dostępnych zabiegów RF, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego kładziemy nacisk na głęboką, tkankową radiofrekwencję o wysokiej intensywności.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
95+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę