Zastrzyki z wypełniaczy skórnych są obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów w dziedzinie estetyki medycznej - i nie bez powodu. Zastrzyki nie wymagają czasu rekonwalescencji i zapewniają natychmiastowe rezultaty! Wypełniacze klasy medycznej składają się zazwyczaj z kwasu hialuronowego lub kolagenu, który występuje w skórze w sposób naturalny. Zastrzyki przywracają kolagen, który jest tracony z wiekiem, tworząc efekt, który wypełnia zmarszczki i zwiększa objętość w pożądanych obszarach. Gdzie Twoja twarz może skorzystać z zastrzyków wypełniających? Zapoznaj się z listą 6 popularnych obszarów, w których można stosować wypełniacze!

Wolumizacja ust

Pompowanie ust może być dziś najbardziej znanym zastosowaniem wypełniaczy skórnych, a to za sprawą niektórych celebrytów (którzy mogą, ale nie muszą, przesadzać z wypełnianiem!). Pomimo częstego skojarzenia z nadmiernym wypełnianiem, zabiegi z użyciem wypełniaczy do ust można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, aby uzyskać subtelne podkreślenie naturalnego kształtu ust i wyrównać ich teksturę poprzez wypełnienie linii i stworzenie symetrii.

Piękne policzki

Policzki to obszar, który z wiekiem traci na objętości, zwłaszcza u biegaczy i osób wykonujących intensywne ćwiczenia fizyczne. Fachowo wstrzyknięte wypełniacze mogą przywrócić objętość i młodzieńczy wygląd policzków bez efektu "zamrożenia twarzy", który może być związany z botoksem. Tworzy to ogólną energiczną i młodziej wyglądającą twarz bez tradycyjnego liftingu twarzy, który jest inwazyjny i wymaga znacznego okresu rekonwalescencji.

Wypełnienie linii czoła

W przeciwieństwie do botoksu, który tymczasowo paraliżuje mięśnie, aby wyeliminować ruch powodujący powstawanie pewnych zmarszczek, wypełniacze zmniejszają widoczność statycznych linii widocznych nawet wtedy, gdy twarz jest w spoczynku. Zastrzyki dokonują tego poprzez dosłowne wypełnienie linii kwasem hialuronowym, naturalnie występującym w skórze.

Zmiana kształtu podbródka lub nosa

Zastrzyki z wypełniaczy skórnych są powszechnie stosowane jako niechirurgiczna opcja zmiany kształtu takich obszarów jak podbródek, linia żuchwy lub nos. Może to poprawić profil boczny pacjenta i zmniejszyć wygląd obwisłej szyi. Dzięki temu wypełniacze wyeliminowały konieczność wykonywania zabiegów chirurgicznych, aby naprawić te powszechnie występujące dolegliwości.

Likwidacja linii marionetek i fałdów nosowo-wargowych

Linie marionetki to linie poniżej każdego kącika ust, które mogą znacznie postarzać twarz i jak zapewne już się domyślasz, przypominają te u lalki marionetki. Wypełniacze mogą bardzo łatwo wypełnić tę utraconą objętość w tych liniach, aby natychmiast odjąć lat z twarzy i przywrócić równowagę z resztą twarzy. Fałdy nosowo-wargowe, często określane jako linie uśmiechu, to linie widoczne od boków nosa do kącików ust. Obszar ten można łatwo skorygować za pomocą wypełniacza, aby nadać twarzy bardziej miękki, młodzieńczy i naturalny wygląd.

Zmniejszenie widoczności blizn

Blizny mogą tworzyć wgłębienia i nierówną teksturę i są szczególnie niepożądane na każdym obszarze twarzy. Nawet jeśli są one ledwo zauważalne dla innych, blizny na twarzy są powszechnym problemem dla osób, które je posiadają. Na szczęście wypełniacze dermalne mogą być stosowane w celu zmniejszenia wyglądu blizn i wyrównania otaczającej je tekstury. Eliminacja blizn, jak również inne powszechne zastosowania wypełniaczy skórnych pozwalają na subtelne i niechirurgiczne rozwiązanie problemu niedoskonałości twarzy, często prowadząc do ogólnego wzrostu pewności siebie u pacjentów decydujących się na tę procedurę!