Z wiekiem nieuniknione jest, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Naturalnie, nasza skóra jest podatna na kilka czynników, które prowadzą do starzenia się, a większość z nich jest poza naszą kontrolą. 

Chociaż nie możemy cofnąć czasu, oferujemy wiele zabiegów estetycznych, w tym wypełniacze skórne. Ten niechirurgiczny zabieg zapewnia natychmiastowe rezultaty, dzięki którym skóra nabiera blasku i młodzieńczego wyglądu. 

Wpływ starzenia się na skórę 

W miarę starzenia się nasza skóra zaczyna wiotczeć, staje się cieńsza, tworzą się na niej zmarszczki i linie mimiczne. Mimo że możesz podjąć kroki w celu ochrony swojej skóry, takie jak codzienne stosowanie kremu z filtrem i unikanie ostrego słońca, niektóre procesy starzenia mogą pozostawać poza Twoją kontrolą. Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry są zmiany zachodzące w tkance twarzy i ścieńczenie naskórka. 

Naskórek to wierzchnia warstwa skóry. Z wiekiem ta część skóry staje się cieńsza i bardziej delikatna. Z wiekiem organizm produkuje również mniej kolagenu i elastyny. Są to białka, które są naturalnie wytwarzane w organizmie, aby utrzymać gładką i puszystą skórę. Tak więc, gdy zaczynamy produkować mniej tych białek, starzenie się staje się nieuniknione i zaczynamy tracić objętość naszej skóry. 

Jak wypełniacze dermalne zwalczają oznaki starzenia się skóry?

Jednym z głównych składników wypełniaczy dermalnych jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy zwiększa naturalną produkcję kolagenu w organizmie, co, jak wspomniano powyżej, pomaga napiąć i wygładzić skórę. W wypełniaczach znajduje się również hydroksyapatyt wapnia, który przywraca skórze objętość. 

Wypełniacze skórne mogą skorygować kilka problemów związanych z procesem starzenia się, w tym: 

  • Przerzedzenie ust
  • Drobne linie i zmarszczki
  • Worki/cienie pod oczami
  • Blizny


Czego można się spodziewać po wypełniaczach dermalnych

Podczas konsultacji omówimy Twoje cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki zabiegowi. Sam zabieg jest łatwy i prosty. Wstrzykniemy niewielkie ilości wypełniacza w każdy obszar i delikatnie go wmasujemy, aby prawidłowo się rozprowadził. Objętość zostanie natychmiast dodana do Twojej skóry. Po zabiegu nie będziesz potrzebować żadnych przestojów! Po zabiegu może wystąpić niewielkie zasinienie i obrzęk, ale znikną one w ciągu kilku godzin lub dni, a ich stan poprawi się po zastosowaniu lodu.