Co to jest "cellulit twardy" i "cellulit miękki" i jakie są między nimi różnice?

Cellulit miękki to potoczne określenie, którego ludzie używają do opisania cellulitu, któremu towarzyszy rozluźnienie skóry. Jest to najczęstszy rodzaj cellulitu i zazwyczaj towarzyszy mu również zatrzymywanie wody w organizmie, ponieważ przyczyny zatrzymywania wody w organizmie, cellulitu i luźności skóry pokrywają się.

Cellulit twardy to potoczny termin używany do opisania cellulitu, który występuje w połączeniu z jędrną skórą. Dość często ten rodzaj cellulitu prowadzi do pojawienia się ekstremalnych "nierówności", które wydają się być prawie nie do "zatrzymania" przez skórę. Zazwyczaj cellulit twardy jest znacznie bardziej zwłókniały niż cellulit miękki.

Oba typy cellulitu mają swoje trudności i wyzwania, jeśli chodzi o ich redukcję.

Redukcja obu rodzajów cellulitu wymaga takiego samego podejścia do stylu życia: zdrowszego odżywiania się, większej i mądrzejszej aktywności fizycznej, unikania pigułek antykoncepcyjnych, picia papierosów i ewentualnie przyjmowania kilku suplementów zawierających polifenole.

Oba rodzaje cellulitu wymagają jednak zupełnie innego podejścia w zakresie leczenia, tzn. większego nacisku na ujędrnianie skóry w przypadku cellulitu miękkiego i większego nacisku na redukcję tkanki tłuszczowej / redukcję zwłóknień w przypadku cellulitu twardego.

To samo podejście dotyczy kremów antycellulitowych (tych nielicznych, które są warte opisania): w przypadku cellulitu miękkiego należy położyć większy nacisk na ujędrnianie skóry i poprawę krążenia, a w przypadku cellulitu twardego - większy nacisk na substancje aktywne redukujące tkankę tłuszczową.

Cellulit powierzchowny, średniogłęboki i głęboki

Takie są różnice między cellulitem twardym i miękkim. Tutaj możesz również przeczytać o cellulicie głębokim, średniogłębokim i powierzchownym.