Czasami może być rozczarowujące, gdy przejeżdżasz dłonią po twarzy, a jedyne co czujesz to martwe komórki skóry. Gorzej, gdy lista alternatywnych rozwiązań, które masz do wyboru, jest związana z chemikaliami. Cóż, dni oglądania wszystkich niedoskonałości w lustrze dobiegły końca. Możesz przestać poszukiwać produktów do pielęgnacji twarzy, które rozwiążą wszystkie Twoje problemy związane z urodą. Istnieje nieszkodliwe rozwiązanie Twojego problemu! Tak! To dermablading.

Co to jest dermablading?

Jest to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu martwych komórek naskórka z twarzy za pomocą ostrza złuszczającego. Jest to zabieg bezbolesny i stosunkowo bezpieczny. Znany jest również jako blading lub micro planing.

Twierdzi się, że ten zabieg kosmetyczny pozwala pozbyć się blizn potrądzikowych, suchej skóry, matowej skóry, martwych komórek naskórka i nierównych miejsc na skórze.

Procedura Dermablading

Jest to zabieg bezbolesny. Możesz jednak odczuwać mrowienie podczas sesji. Najpierw będziesz musiała usiąść na fotelu, który zapewni Ci licencjonowany estetyk. Sedacja jest opcjonalna, ale możesz nalegać, jeśli chcesz. Miejscowe znieczulenie, spray numb, lub jakiekolwiek znieczulenie ogólne mogą być używane do sedacji.

Po uspokojeniu, Twój estetyk może użyć ręcznego lub elektronicznego narzędzia do dermaplaningu, aby złuszczyć Twoją skórę.

To skrobanie odbywa się pod kątem 45 stopni i może trwać średnio około 30-40 minut.

Należy pamiętać, że zabieg ten jest często wykonywany na twarzy. Po złuszczaniu, Twój estetyk może zapewnić Ci substancję łagodzącą, która zostanie nałożona na Twoją twarz. Możesz również otrzymać krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić twarz przed słońcem. Jest to procedura o niskim ryzyku, która powinna zająć nie więcej niż średnio jedną godzinę w sumie.

Kto kwalifikuje się do zabiegu dermablading?

Każdy może poddać się dermabladingowi. Wszystkie typy skóry nadają się do dermabladingu. Mogą się na niego zdecydować osoby z dojrzałą skórą, która ma tendencję do gromadzenia się martwych komórek. Mogą się na niego zdecydować również osoby, które mają na skórze nadmierne owłosienie typu vellus.

ALE jeśli masz skórę trądzikową, dermablading może nie być dla Ciebie odpowiedni. Dzieje się tak dlatego, że dermablading wiąże się z usunięciem włosków zellusowych. Ponieważ olej przemieszcza się z gruczołu łojowego, aby połączyć się z włosem mieszka, aby mógł on stać wyprostowany, usunięcie włosa może spowodować nagromadzenie się oleju. To w końcu spowoduje niedrożność gruczołów i doprowadzi do poważniejszych wykwitów trądzikowych.

Korzyści z dermabladingu:

  • Delikatniejsza i gładsza skóra
  • Zmiękczenie zmarszczek
  • Promienna i zdrowsza skóra