Oto scenariusz, który słyszymy prawie codziennie w naszej praktyce....  Na pewno istnieją pewne warianty, ale w większości przypadków wygląda to tak:

"Jestem zmęczona, nie czuję się dobrze, nie mam energii, jestem zestresowana, mój mąż powiedziałby, że jestem marudna, ja odpowiedziałabym, że jest na moim ostatnim ner....sex, zapomnij o tym. "

Brzmi znajomo?  Jeśli nie, rozważ swoje ja jedno z tych szczęśliwców.  Brak równowagi hormonalnej jest PRAWDZIWY!  I wpływa na to, jak się czujesz, na Twoją energię, nastrój, sen i związek.  W rzeczywistości, aż 50% kobiet po 35 roku życia ma zaburzenia równowagi hormonalnej zwane dominacją estrogenów.  

Rozłóżmy to trochę dalej z małym Q i A ...

Hormony są niezbędne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, ponieważ kontrolują większość podstawowych funkcji organizmu. Koordynują wszystko, od trawienia i metabolizmu do funkcji immunologicznych, nastroju i libido. Hormony przemieszczają się w krwiobiegu do narządów i tkanek, aby pomóc im wykonywać ich pracę. Czasami hormony mogą zostać wytrącone z równowagi, powodując, że nie czujesz się najlepiej, jak również zwiększając ryzyko wystąpienia pewnych schorzeń. Niektóre z najczęstszych objawów, które obserwujemy w naszej praktyce to drażliwość, wahania nastroju, przyrost wagi, zamglenie mózgu, trudności ze snem, uderzenia gorąca i/lub nocne poty (u kobiet po menopauzie) oraz przerzedzenie włosów.

Skąd mam wiedzieć, czy moje hormony są wytrącone z równowagi?

Jeśli masz jeden lub więcej z objawów wymienionych powyżej, istnieje duża szansa, że Twoje hormony nie są zrównoważone. Jednak jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno, jaki jest poziom Twoich hormonów jest ich zbadanie. W naszym gabinecie stosujemy test śliny. Ta prosta metoda testuje to, co jest biodostępne dla tkanek w Twoim ciele, co czyni ją najbardziej dokładnym (i bezbolesnym) sposobem badania hormonów.

Jakie jest leczenie, jeśli moje hormony nie są zrównoważone?

Jeśli Twoje hormony nie są zrównoważone, celem naszego leczenia jest po prostu przywrócenie ich do naturalnej równowagi w sposób jak najbardziej bezpieczny i skuteczny. Zazwyczaj polega to na stosowaniu miejscowego kremu z bioidentycznym hormonem. Bioidentyczny oznacza, że struktura chemiczna hormonu jest identyczna z tą, którą wytwarza Twój organizm. Stosowanie ich miejscowo pozwala hormonowi dostać się do krwiobiegu w niezmienionej postaci przez wątrobę. Kiedy hormony są przyjmowane doustnie, wątroba je niszczy, zmieniając ich strukturę chemiczną, co czyni je mniej skutecznymi, a w wielu przypadkach niebezpiecznymi.

Czy hormony bioidentyczne są bezpieczne?

Mówiąc najprościej, tak. Ważne jest, aby pamiętać, że naturalne hormony bioidentyczne NIE są takie same jak hormony syntetyczne. Naturalne hormony nie mają tych samych negatywnych skutków ubocznych, co hormony syntetyczne. W rzeczywistości, naturalne hormony często mają zupełnie przeciwstawne fizyczne i komórkowe efekty na organizm. Naturalne hormony są bezpiecznym i bardziej konserwatywnym podejściem do hormonalnej terapii zastępczej, która nie niesie ze sobą ryzyka związanego z hormonami syntetycznymi.

Jakie są korzyści z bioidentycznej hormonalnej terapii zastępczej (BHRT)?

Korzyści płynące z BHRT są dwojakie. Po pierwsze, istnieją liczne badania, które wykazują wiele korzyści zdrowotnych wynikających z posiadania zrównoważonych hormonów. Obejmują one poprawę funkcji seksualnych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zapobieganie utracie masy kostnej, ulgę od uderzeń gorąca lub nocnych potów, poprawę snu, grubszą skórę dzięki zwiększonej produkcji kolagenu, zmniejszenie bólu i sztywności stawów, poprawę funkcjonowania mózgu, obniżenie ryzyka chorób serca, a nawet obniżenie ryzyka raka piersi. Po drugie, będziesz czuć się lepiej - a kto by tego nie chciał! To jest zazwyczaj to, co przynosi ludzi z powrotem chcących pozostać na BHRT. Uwielbiamy słyszeć historie o tym, jak ludzie śpią lepiej niż kiedykolwiek, mają energię przez cały dzień ponownie, lub jak ich związek poprawił się, ponieważ ich libido wróciło.

Jest to łatwo jedna z najbardziej satysfakcjonujących części naszej praktyki.  Równowaga hormonalna może mieć tak realny wpływ na Twoje codzienne życie.  Jeśli uważasz, że Twoje hormony mogą być niezrównoważone, jeśli wiesz, że nie czujesz się dobrze, ale nie masz nic wspólnego ze swoim lekarzem, jesteś winien to sobie, aby przyjść do nas i uzyskać swoje hormony sprawdzone.