Wraz z zimą nadchodzi okres świąteczny, burze śnieżne i gorąca czekolada. Jednak chłód i suche powietrze panujące zimą mogą siać spustoszenie w Twojej skórze. Zmaganie się z suchością skóry jest zbyt powszechne w miesiącach zimowych, ale nie musisz przez to cierpieć. Oto kilka naszych najlepszych sposobów na nawilżenie skóry tej zimy:

Używaj wysokiej jakości kremu nawilżającego

Gęsty, wysokiej jakości krem nawilżający może zdziałać cuda, jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry przez całą zimę. Krem nawilżający powinien być nakładany rano i wieczorem, w ciągu kilku minut od umycia twarzy lub wzięcia prysznica. Jeśli zazwyczaj używasz lżejszego kremu, możesz rozważyć zastosowanie gęstszej formuły na okres zimowy, jeśli zmagasz się z problemem suchej skóry. Możesz również poszukać produktu, który zawiera formułę przeznaczoną specjalnie do walki z suchością skóry. 

Zarezerwuj zabieg Ultra Hydrating Diamond Glow

 Nasz zabieg Ultra Hydrating Diamond Glow jest świetną opcją, aby nawilżyć i nadać skórze blasku tej zimy. Czasami, gdy Twoja skóra jest bardzo sucha, potrzebujesz pomocy jednego z naszych najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów na twarz. Dodatkowo, za ten zabieg otrzymasz punkty od Alle!

Podczas mycia twarzy używaj ciepłej, a nie gorącej wody

Podczas chłodnych zimowych miesięcy wszyscy mamy ochotę wziąć gorący prysznic, ale gorąca woda może wyssać wilgoć z Twojej skóry. Bardzo gorące prysznice lub woda podczas mycia twarzy mogą podrażniać skórę, zwłaszcza gdy jest ona podrażniona od chłodnego powietrza. Podczas brania prysznica lub mycia twarzy staraj się używać wody o temperaturze od letniej do ciepłej i pamiętaj o nałożeniu kremu nawilżającego zaraz po zakończeniu kąpieli.

Dbaj o nawodnienie

Picie odpowiedniej ilości wody to jeden z najprostszych sekretów pielęgnacji skóry, zwłaszcza w suchych miesiącach zimowych. Odpowiednie nawodnienie może poprawić jakość Twojej skóry przez cały rok, ale szczególnie ważne jest, aby utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia zimą, aby Twoja skóra była odżywiona. 

Możesz również zadbać o nawilżenie skóry, inwestując w nawilżacz powietrza w domu lub biurze, który przywróci wilgoć w powietrzu i pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niedrogi, niewielki nawilżacz do nawilżonej skóry możesz kupić w dowolnym miejscu.

Zamów nawilżający zabieg na twarz

Czasami Twoja sucha skóra może być zbyt trudna do pokonania bez pomocy licencjonowanego lekarza medycyny estetycznej. Nasze zabiegi nawilżające na twarz mogą przywrócić nawilżenie nawet najbardziej suchej skórze. Stosujemy potężne połączenie odmładzającego hydrolatu HA5, maski kolagenowej, która zmiękcza i napina skórę, a na koniec nakładamy regenerujący krem nawilżający Glo, który nadaje jej zdrowy blask. Nawet jeśli Twoja sucha skóra jest łagodna, nasz nawilżający zabieg pomoże Ci uzyskać zdrowy, pełen blasku wygląd. Zarezerwuj wizytę już dziś!