Poparzenie kwasem kosmetycznym – co zrobić? Video

Posted on Posted in Kontrowersyjnie w kosmetyce, Odżywianie dla skóry

Do napisania tego postu i nagrania video zachęciły mnie wasze mejle i wizyty w salonie. Średnio raz w tygodniu dostaję prośbę z pomocą jak zachować się w sytuacji poparzenia kwasem- czasami piszą osoby prywatne, czasami osoby, które na swojej drodze zawodowej spotkały się z tym pierwszy raz. Zdarzyło mi się kilka razy w sobotę w późnych godzinach przyjmować nastolatki, które chciały same wykonać terapię kwasami, a w efekcie tylko zaszkodziły swojej skórze.

poparzenie kwasem glikolowym, poparzenie kwasem pirogronowym, poparzyłam klientkę kwasem,
Kwasy są naprawdę świetną rzeczą w rękach osoby doświadczonej. Każda osoba wykonująca takie zabiegi musi być przygotowana na „awaryjne” sytuacje, gdy skóra zareaguje niespodziewanie. Wtedy bardzo ważna jest szybka reakcja.
W internecie znajdziemy ogromna ilość wątków typu „poparzona kwasami”, „kosmetyczka poparzyła mi twarz”, „poparzenie kwasem glikolowym”, „czerwone plamy po kwasach”, „poparzyłam klientkę kwasem” … Czasami jest to błąd człowieka, czasami nie jesteśmy wstanie przewidzieć tego co może się wydarzyć -przecież skóra to żywy organizm! Jeżeli jesteśmy przygotowani w odpowiednie produkty, wiedzę i doświadczenie możemy zmniejszyć ryzyko efektów ubocznych.
Te video jest dla:
– kosmetyczek, które zaczynają swoją przygodę z kwasami,
– osób, które wykonują zabiegi z kwasami, a nie wiedzą jak radzić sobie z efektami ubocznymi
Poniższe video, ma charakter jedynie informacyjny i nie może być traktowane jako porada medyczna ani zastępować konsultacji lekarskiej.

One thought on “Poparzenie kwasem kosmetycznym – co zrobić? Video

  1. Po tygodniu na twarzy pokazały mi się czerwone placki, miałam robiony zabieg u kosmetyczki kwasami aha, dokładnie łagodniejsza wersja, czyli kwasem migdałowym. Od trzech dni chodzą z jakby poparzona skórą w okolicy nosa i policzków – strasznie swędzi, skóra w tych miejscach jest sucha i zaczerwieniona. W jaki sposób mogę załagodzić te skutki uboczne i jak się tego pozbyć… 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge