Peeling kawitacyjny z Cavi Deep Cleanser- rewelacja!

Posted on Posted in Wiedza dla kosmetyczek, Zabiegi kosmetyczne

Przez długie czas nie robiłam peelingu kawitacyjnego, bo efekty po nim jak dla mnie były o wiele słabsze niż oxybrazja, mikrodermabrazja czy kwasy. Oczywiście efekty różnych zabiegów zawsze są trochę różne, ale efekt peelingu kawitacyjnego raczej mnie nie zadowalał…dopóki nie pojawił się Cavi Deep Cleaser firmy Arkana.
Ja zakochałam się w pracy na tym produkcie, a moje klientki w efekcie jaki daje ten produkt.
Płyn zawiera 5% kwas mlekowy i to dzięki niemu właśnie zawdzięczamy tak znakomite działanie- głębokie oczyszczenie, usunięcie martwego naskórka, rozjaśnienie skóry i wygładzenie. Za wygładzeniem skóry  mogę się w 100% podpisać- wiele klientek po zabiegu zwracało uwagę właśnie na gładkość skóry, wiele Pań opowiadało mi że, niezwykłe miłe było dla nich dotykanie skóry twarzy.

Płyn z kwasem mlekowym zwiększa też wchłanianie substancji aktywnych, zawdzięczamy to oczywiście kwasowi, który jest w składzie i obniża pH skóry.
Jeżeli zastanawiacie się czy po peelingu kawitacyjnym z tym produktem łuszczy się skóra, to z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że nie. W przypadku cer wrażliwych powinno się jednak stosować rozcieńczenie płynu z wodą, aby skóra nie zareagowała zbyt gwałtownie. Lekkie zaróżowienie czy nawet zaczerwienienie bezpośrednio po zabiegu jest widoczne, ale najczęściej mija do czasu zakończenia zabiegu.

salon kosmetyczny gdańsk osowa
Źródło: http://arkana.pl/produkty/plyn-do-peelingu-kawitacyjnego-cavi-deep-cleanser

 

Płyn ma taki skład:
Aqua– woda
Lactic acid– kwas mlekowy
Glycerin– gliceryna
Propylene glycol – substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania – ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Polysorbate-20 – emulgator, substancja biodegradowalna
Pantenol– pantenol:)
Sodium hyaluronate – Hialuronian sodu – ogranicza ucieczkę wody ze skóry, zapewnia nawilżenie
Triethanolamine– regulator pH
Phenoxyetanol– konserwant, strasznie go nie lubię, może kiedyś firma zamieni go na jakiś inny, lepszy?
Ethylhexyglycerin– substancja konserwująca,
Pottasium sorbate-substancja konserwująca
Sodium benzoate– substancja konserwująca
Parfum– substancja zapachowa
Linalool -Składnik kompozycji zapachowych
Hexyl cinnamal – Składnik kompozycji zapachowych
Limonene – Składnik kompozycji zapachowych
CI 42090 – barwnik

Zapewne wiele osób chciałoby się przyczepić po co tyle konserwantów, ja tez bym chciała…ale wyszłam z założenia, że to kosmetyk do peelingu, który niweluje warstwę ochronną skóry, gdyby taki kosmetyk byłby zanieczyszczony sytuacja mogłaby się skończyć nie miło= zakażenie bakteryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge