Niebezpieczny manicure?

Posted on Posted in Manicure

Czy wiecie, że pierwszy lakier do paznokci został wynaleziony w 1920roku i przypominał swoim składem lakier samochodowy? Brzmi strasznie prawda? Niestety w niektórych lakierach nadal znajdziemy składniki typu DBP, toluen, formaldehyd.
Formaldehyd – staje się gazem w temperaturze otoczenia, drażni oczy, nos, gardło. Dlatego istnieją zaostrzenia co do zawartości stężenia w kosmetykach. Kosmetyk z formaldehydem musi mieć informację na opakowaniu, że go zawiera, a jego zawartość w produkcie końcowym nie może być większa niż 0,05%. W 2005 roku Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała go jako związek wywołujący raka jamy nosowo-gardłowej.
DBT-  ftalan dibutylu- znajduje się nie tylko w lakierach, ale także w plastiku, opakowaniach zabawkach. Są badania mówiące o tym, że wpływa na układ rozrodczy.
Toluen – rozpuszczalnik stosowany w przemyśle. Podobnie jak formaldehyd ma drażniące działanie na jamę gardłowo-nosową. Pamiętajcie, że nie tylko manicurzystka wdycha zapach lakieru, Wy też, a jeśli jesteście w ciąży to również może zaszkodzić dziecku.

Nie chcę tutaj oczerniać firm, ale nawet nie zdajecie sobie sprawy ile firm stosuje te substancje w swoich kosmetykach.

W naszym salonie pracujemy na lakierach wolnych od takich substancji – Essie i Essence.

manicure gdańsk osowa

Marka Essie kojarzona jest ze Stanami, to właśnie tam w 1981 Essie Weingarten zaprezentowała światu swoje podejście do manicure. Początkowo na rynek trafiło 12 odcieni, podczas gdy dziś jest ich ponad 250! Obecnie odcienie są projektowane przez Rebeccę Minkoff – Globalną Projektantkę Koloru Essie.
Essie zaskakuje- czy wiecie, że ich lakiery możemy łączyć poprzez nałożenie 2 innych warstw? Czy wiecie, że te lakiery potrafią się utrzymać nawet 7 dni?
Macie ochotę na letni manicure?

manciure gdańsk osowa
Zapraszamy na manicure, manicure hybrydowy, pedicure do naszego salonu w Gdańsku Osowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge