Kwas 35% słabszy od 25%, wiesz o tym?

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

Podstawowe działanie kwasów w kosmetyce jest związane z mechanizmem złuszczania naskórka – a dokładnie warstwy rogowej ( na skutek obniżenia kohezji korneocytów).
Proces ten dzięki produkcji nowych komórek w warstwie podstawnej prowadzi do odbudowy naskórka.

Ponadto każdy z kwasów charakteryzuje się właściwościami dodatkowymi, które dobroczynnie wpływają na niwelowanie różnych problemów skórnych. Przykładowo:
– kwas pirogronowy– dzięki lipofilności (skłonność cząsteczek chemicznych do rozpuszczania się w tłuszczach ) przeciwdziała łojotokowi i oczyszcza gruczoły łojowe, zapobiega tworzeniu się zaskórników i zmian trądzikowych.
– kwas migdałowy– działa antybakeryjnie, łagodzi przebieg trądziku,
kwas salicylowy– zmniejsza stan zapalny

kraków kosmetyczka

W kwestii złuszczania skóry…
Sam kwas to jeszcze nie wszystko. Ważnym elementem decydującym o skuteczności działania kwasu ( aby złuszczał) jest:
– wielkość cząsteczki kwasu- im mniejsza masa kwasu tym cząsteczka penetruje głębiej ( najmniejszą cząsteczkę ma kwas glikolowy – dlatego też stosowana jest jako efektywny i silny eksfoliator).
– pH preparatu ( musi być odpowiednio niskie )
-ilość niezdysocjonowanego kwasu zawartego w mieszaninie.
Niestety nie każda firma dba pod każdym względem o jakość kwasów.

Co to wszystko oznacza?
Prostymi słowami, oznacza to tyle, że jeśli w ofercie salonu mamy „Kwas migdałowy 35%” to wcale nie oznacza to, że będzie to silniejszy kwas niż „Kwas migdałowy 25%”. Dopiero pH kwasu określi nam jak silnie będzie działał kwas. Im niższe pH tym silniej będzie działał kwas.
Oczywiście kwas dobierze Ci kosmetyczka, nie jest to Twoim problemem, jednak warto co nieco wiedzieć, by nie wpaść w pułapkę typu – myśląc, że idzie się na zabieg złuszczania 35% kwasem,a tak naprawdę będzie to zabieg bardziej nawilżający, niż złuszczający.

 

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku na zabiegi z kwasami. 

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

One thought on “Kwas 35% słabszy od 25%, wiesz o tym?

  1. migdałowy na trądzik jest świetny 🙂 używam sam w domu bo aktualnie niestety nie mam innej możliwości. Co do mocy kwasu, nie jest tak, że pH jest proporcjonalne do stężenia kwasu? W końcu pH jest wynikiem stężenia jonów na itr, a w kwasie bardziej stężonym będzie jonów więcej więc zależność jest proporcjonalna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge