Jak wyglądał finałowy etap konkursu Kosmetyczka Roku 2015?

Posted on Posted in Kosmetyczka Roku 2015

Jak wyglądał pierwszy etap pisałam opisywałam tutaj– był to etap czysto teoretyczny polegający na rozwiązaniu testu. Drugi etap był połączeniem praktyki z etapem teoretycznym. Musiałyśmy wykonać zabieg na twarz, podczas którego komisja nas „odpytywała”.

Każda z nas miała inna klientkę, z inna cerą, potrzebami. Moja Pani miała naprawdę śliczną cerę i była przemiła:) Wykonałam zabieg Hydro Hyal – zabieg mocno nawilżający, również o działaniu przeciwzmarszczkowym. Bardzo fajny zabieg na jesień, bo zawiera 2 rodzaje kwasu hialuronowego- mało i wielkocząsteczkowy. Ten pierwszy nawilża głębsze warstwy skóry, ten wielkoczasteczkowy tworzy tzw. „film” na skórze, dlatego też mocno chroni barierę hydrolipidową.

kosmetyczka roku 2015

Zabieg składa się z kilku etapów. Zaczynamy od demakijażu i peelingu, ja wybrałam peeling 2w1, który po nałożeniu na skórę jest peelingiem enzymatycznym, a gdy robimy na nim masaż jest peelingiem drobnoziarnistym. Na tak przygotowanej skórze można wykonać masaż fotonowym masażerem ultradźwiękowym. Na twarz nakładamy serum z kwasem hialuronowym i żel przewodzący. Dobieramy parametry urządzania i masujemy. Masażer oprócz sonoforezy, która „wpycha” nam głębiej substancje aktywne z serum, emituje także trzy rodzaje światła (niebieskie, czerwone i zielone) – światło dobieramy do rodzaju cery. U swojej klientki zastosowałam światło czerwone, aby pobudzić pracę komórek. Po kilkuminutowym masażu nakładamy grubą warstwę hialuronowej maski do twarzy. Przygotowujemy i rozkładamy gazę na całej twarzy oprócz otworów nosowych i na koniec nakładamy anatomiczną maska algowo-gipsowa do twarzy , która piękne poprawia owal twarzy.

Tak jak wspomniałam podczas zabiegu komisja i klientka zadawała nam pytania.Dotyczyły one w zasadzie wszystkiego: od tego jak pracujemy u siebie w gabinetach, po substancje aktywne zawarte w kosmetykach, poruszane były też tematy izotretynoiny itd. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądało konkursowe stanowisko na którym pracowałyśmy. Zdjęcie pochodzi z bloga P.Ewy Wasiak- Kosmetyczki Roku 2013, która także była w komisji konkursowej.  Zachęcam do zajrzenia na bloga Pani Ewy, bo naprawdę jest co czytać:)

Finał-Konkursu-Kosmetyczka-Roku-Bielenda-Professional-300x212
Źródło: http://gabineturodaistyl.pl/konkursowe-stanowisko-zabiegowe/

Zabieg „konkursowy” wykonuję u siebie w gabinecie, jego koszt to 130zł.
Zapraszam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge