Hit roku – resurfacing skóry – połączenie retinolu i witaminy C

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce

Duet retinol + witamina C potrafi zdziałać cuda – rozjaśnić przebarwienia, spłycić zmarszczki, pomóc zniwelować zaskórniki. Retinol to czysta forma witaminy A, która w komórkach przekształca się do kwasu retinowego.
Zabieg z retinolem i witaminą C reguluje procesy złuszczania, redukuje ilość melaniny, normalizuje wydzielanie łoju. Zabieg szczególnie polecany jest osobom z fotouszkodzeniami skóry. Skóra po złuszczeniu jest gładka, polepsza się jej koloryt, nawet lekko się napina.
Retinol z uwagi na budowę chemiczną (szybko może ulec zniszczeniu) dobrze jest stosować w obecności antyoksydantów np.witaminy C. Właściwości witaminy C są nam bardzo dobrze znane: działa rozjaśniająco, delikatnie złuszcza i przede wszystkim bez niej nie ma odnowy kolagenu!
Wiemy, że witamina C jest substancją bardzo niestabilną dlatego często w zabiegach przygotowywana jest bezpośrednio przed podaniem poprzez wymieszanie proszku z wodą.

zabieg na przebarwienia gdańsk

Jak przebiega zabieg złuszczający z witaminą C i retinolem?
Obecnie na rynku kosmetycznym kilka firm posiada takie zabiegi w ofercie, procedura ich jest jednak bardzo podobna do siebie. Po wykluczeniu przeciwwskazań, wykonujemy demakijaż, odtłuszczamy skórę i wmasowujemy witaminę C. Gdy witamina C się wchłonie nakładamy maskę retinolową. Klientka sama zmywa maskę po ustalonym indywidualnie czasie- najczęściej od 4 do 8h. Złuszczanie skóry rozpoczyna się po ok. 3 dniach i może potrwać od 3 do 7 dni. W czasie trwania łuszczenia nie polecane jest nakładanie podkładów, które dodatkowo podkreślają skórki. Zabieg wykonujemy w odstępie 4 tygodni.

Do jakiej skóry polecany jest zabieg?
– do skóry z przebarwieniami
– do skóry która potrzebuje odnowy i odmłodzenia
– do skóry, która przez lata niszczona była promieniami słonecznymi
– do skóry tłustej, grubej

Bardzo polecam. Przygotuj swoją skórę na wiosnę!

Koszt zabiegu w zależności od wybranej firmy to 140zł-180zł. Zabieg wykonujemy raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge