Bardzo sucha skóra? Rady Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Posted on Posted in Zrozum swoją skórę

Krótkie rady  Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego jak pomóc bardzo suchej skórze

homespa– Nie używaj gorącej wody, która szybko usuwa naturalne zabezpieczenie Twojej skóry. Lepiej będzie gdy użyjesz do kąpieli wody ciepłej

– Używaj delikatnych kosmetyków do zmywania. Jeśli nie musisz nie używaj mydeł antybakteryjnych, dezodorantów, kosmetyków z alkoholem.

– Bądź dobry dla swojej twarzy- jeśli tego nie potrzebujesz myj ją tylko raz dziennie wieczorem. Rano opłucz twarz zimną wodą.

– Ogranicz czas w wannie/pod prysznicem do 5-10min. Jeśli będziesz kąpał się dłużej, Twoja skóra będzie bardziej odwodniona niż przed kąpielą.

Dlaczego? Zmywasz z niej warstwę ochronną np. żelem do mycia, a ona biedna w tej wodzie nawet nie ma jak przywrócić tej warstwy ochronnej.

– Gdy się kapiesz zamykaj drzwi – utrzymuje to korzystną wilgoć w pomieszczeniu.

– Delikatnie osuszanie skóry pomaga utrzymać wilgoć i jest mniej drażniące dla skóry suchej, wrażliwej skóry. Nawilżaj skórę balsamem/kremem gdy jeszcze jest mokra. Pamiętaj balsamuj ciało w czasie do 3 minut po wyjściu z wanny, wbrew przekonaniom balsam nie doda Ci nawilżenia, ale możesz zatrzymać wilgoć właśnie szybko stosując balsam.

– Środek nawilżający nie musi być drogi, aby był skuteczne. Spójrz na składy kosmetyków, poszukaj produktów, które zawierają kwas mlekowy, czy mocznik . To pomaga złagodzić nawet poważne wysuszanie skóry. Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w skórze i maleje wraz z wiekiem, przyczyni się się do utrzymania wody w skórze .

– Gol się tuz po kąpieli gdy włosy są miękkie. Aby zmniejszyć efekt drażniący żyletki połóż na 3 minuty krem do golenia na twarz, i dopiero zacznij się golić wraz ze wzrostem kierunku włosów.

– Zmieniaj ostrze po 5-7 goleniach. Tępe ostrze pogorszy stan skóry.

– Sprawdź na produktach przeciwzmarszczkowych, czy nie ma retinoidów lub alfahydroksykwasów, które mogą drażnić suchą skórę. Przejście na bardziej nawilżający krem może przynieść ulgę.

– Stosuj na noc balsam do ust z wazeliną lub olejem mineralnym w składzie.

Chyba już o tym pisałam, ale przypomnę …chodzi tutaj o efekt okluzji, który wywołuje i parafina i olej mineralny. Zwyczajnie mówiąc stanowi ona „film” ochronny. Jest wiele przeciwników parafiny i olei mineralnych, osobiście w kremach na co dzień też jej unikam,ale w przypadku bardzo suchej skory parafina może okazać się zbawieniem.

– Podłącz nawilżacz. Nawilżacza doda potrzebnej wilgoci powietrzu w Twoim otoczeniu

– Unikaj noszenia wełny i innych szorstkich materiałów przy skórze. Mogą podrażniać suchą skórę

– Noś okulary przeciwsłoneczne i stosuj filtry. Nawet w zimie , ekspozycja na promienie słoneczne przyspiesza proces starzenia się skóry . Ta ekspozycja zwiększa ryzyko suchości skóry…

Myślę, że niektóre warto wprowadzić w życie:) Zapewne wspominałam Wam, że sukces idealnej skórze opiera się na kompleksowości w pielęgnacji?:)

 

na podstawie: http://www.aad.org/
http://www.skincarephysicians.com/

2 thoughts on “Bardzo sucha skóra? Rady Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego

  1. Ja mogę od siebie szczerze polecić wypróbowany i zaufany produkt: masło do ciała firmy Efektima, działa cuda ^^ tak dobrego nawilżającego produktu jeszcze nie spotkałam, jestem na prawdę zachwycona 🙂 zapobiega wysuszaniu na dłuuugo, szybko widać efekty, zaskakuje na wielu poziomach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge