Wszystko o Żelazku Przeciwzmarszczkowym Abacosun

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

Wiele moich nowych klientek chcących się troszkę odmłodzić pyta o Żelazko Przeciwzmarszczkowe…aby wyprzedzić kolejne pytania napisałam dla Was małe streszczenie wiedzy nt. tego zabiegu.

Jak działa Żelazko Przeciwzmarszczkowe Abacosun?

Aparat do zabiegów wykorzystuje pompę VacuElectro, która umożliwia przeprowadzenie masażu próżniowego. Masaż pompą stymuluje pracę układu limfatycznego i cyrkulacji krwi. Zwiększenie ukrwienia polepsza dotlenienie komórek skóry Dodatkowo nasze mięśnie podczas zabiegu poddawane są mikrostymulacji TENS. TENS- to Przezskórna Elektryczna Stymulacja Nerwów. Jest to metoda stosowana od lat w fizykoterapii do leczenia zaburzeń funkcji nerwów oraz mięśni.
Poprzez szybką mikropulsację 50-200 razy na sekundę następuje stymulacja nerwów i pobudzenie mięśni. Zastosowania tych dwóch metod jednocześnie zwiększa efektywność zabiegów. Należy pamiętać, o tym, że kremy nie oddziaływają na tkankę mięśniową, a to właśnie opadające mięśnie twarzy postarzają naszą twarz najbardziej, zmieniają wygląd naszej twarzy na niemiły, nieprzyjemny, czasem twarz wygląda jakbyśmy byli przez cały czas niezadowoleni, źli.

kosmetyczka kraków

Jaki wpływ ma Żelazko Przeciwzmarszczkowe na naszą skórę i mięśnie twarzy?

– zmniejszenie zmarszczek, działanie liftingujące
– delikatna stymulacja mięśni
– wzmocnienie, regeneracja skóry
– poprawa ukrwienia skóry, pobudzenie układu limfatycznego i krwionośnego
– zwiększenie masy mięśniowej

przeciwzmarszczkowe

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok 1,15-1,30h. Początkowa faza zabiegu jest lekkie złuszczenie skóry w zależności od potrzeb- może to być peeling enzymatyczny, kawitacyjny czy mikrodermabrazja. Złuszczenie skóry przygotowuje ją wchłonięcia później nałożonych maseczek, kremów itd. Kolejną fazą jest nałożenie płynu przewodzącego Hialuronic Liquid i prasowanie głowicą Żelazka Przeciwzmarszczkowego. Sam zabieg prasowania trwa minimalnie 15 minut, maksymalnie 30min – długość dostosowana jest do wrażliwości i potrzeb skóry. Podczas zabiegu widoczne i odczuwalne są drgania mięsni co jest prawidłowym odruchem.

Zabieg można wykonywać bez względu na pogodę ( dostosowujemy tylko formę złuszczania, mikrodermabrazji nie robimy w okresie słonecznym), jedynymi ograniczeniami do wykonywania zabiegu są przeciwwskazania zdrowotne o których pisałam tutaj.

Jestem uczulona na nikiel, czy jest przeszkodą do wykonania zabiegu?

Pompa VacuElektro, która dotyka skóry, nie zawiera niklu, pokryta jest chromem.

Ostatnio miałam robione kwasy, mikrodermabrazję czy jest to przeciwwskazaniem?

Absolutnie nie, wręcz przeciwnie skóra jest lepiej przygotowana do zabiegu.

Mam wstrzyknięty botoks, kwas hialuronowy czy mogę przyjść na zabieg?

Nawet jeśli wypełniacz jest w jednym miejscu np. na policzkach nie zaleca się wykonywania zabiegu.

Kiedy najlepiej zacząć „prasować zmarszczki”? Jak często należy wykonywać zabieg?

Na pewno nie wtedy gdy zmarszczki już są… niestety wiele Pań przychodzi w momencie gdy zmarszczki są już głębokie, policzki opadnięte. Wtedy potrzebujemy więcej czasu, aby osiągnąć zadowalający efekt. Prawda jest taka, że „hodujemy” zmarszczki 20, 30, 40 lat… i nie da się ich zredukować przy pomocy 3 zabiegów.

Gdy zmarszczki są już bardzo zaawansowane, tworzą się chomiki, mięśnie zaczynają opadać ( najczęściej 55-60 lat, a mogą zdarzyć się przypadki, że skóra nadal dobrze wygląda w wieku 70lat) – to ostatni moment, na to, aby jeszcze nieinwazyjnie ratować swoją skórę. Seria zabiegów wygląda wtedy:
początkowo 2-3 zabiegi tygodniowo, później raz w tygodniu. W zależności od indywidualnych przypadków może być wymagana ilość 8-15 zabiegów. Po zakończeniu serii 1-2 w miesiącu zabieg podtrzymujący efekty.

Gdy mamy płytkie zmarszczki, ale zaczynamy czuć powoli, że nasza skóra i twarz się zmienia, (najczęściej 40- 50lat) wtedy proponuję 6 zabiegów co tydzień jako serię, oraz zabieg przypominający 1-2 razy w miesiącu. To jest ostatni najlepszy moment na wdrążenie żelazka przeciwzmarszczkowego- bowiem pracowały będziemy bardziej nad prewencją zmarszczek, nad utrzymaniem mięśni w dobrej kondycji, a nie nad tym, aby prasować już obecne głębokie zmarszczki, czy stymulować mięśnie do pracy jak to było w paragrafie powyżej.

Gdy widzimy bardzo płytkie zmarszczki -najczęściej na podłużne na czole, czy marszczyciela brwi, czy w wieku ok. 30 + lat, wtedy proponuję kilka zabiegów ( np.4-6), co 2 tygodnie, lub co miesiąc.

Jak będę wyglądała po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być chwilowo zaczerwieniona, co jest efektem pobudzenia ukrwienia. Ja jedna zawsze nakładam maskę kojącą- i zazwyczaj nie ma tego problemu.

Jak podtrzymywać efekty zabiegów w domu?

Oprócz pielęgnacji domowej dostosowanej do typu skóry, polecam trenować face fitness, o którym pisałam tutaj.

 

Na koniec polecam poczytać referencje kosmetyczek z różnych miast: Warszawy, Gdańska, Gdyni… na temat żelazka- znajdziecie je tutaj

 

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku Osowie na zabieg z Żelazkiem Przeciwzmaraszczkowym.

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

2 thoughts on “Wszystko o Żelazku Przeciwzmarszczkowym Abacosun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge