Zabiegi z kwasami – pytania i odpowiedzi

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zabiegi kosmetyczne

1. Po co robi się zabiegi na twarz z kwasami?
Kwasy dają wiele możliwości, zaczynając od lekkiego złuszczenia skóry i poprawienia jego stanu, poprzez zmniejszenie przebarwień, leczenie skóry bardzo tłustej i trądzikowej, kończąc po terapie odmładzające skórę. Kwasy doskonale nadają się także do cer potrzebujących nawilżenia.

2. Czy zabieg boli?
Efekt zabiegu jest odczuwalny w zależności od stężenia, ph kwasu i indywidualnych predyspozycji. Zazwyczaj przy łagodniejszych zabiegach jest to lekkie pieczenia, mrowienie, lub odczuwamy lekkie igiełki.

3. Czy po zabiegu będę mogła wyjść kolejnego dnia do pracy?
W naszym salonie wykonujemy tylko kwasy, które umożliwiają nam codzienne obowiązki. Oczywiście możesz odczuwać złuszczanie skóry, ale nie jest to przeciwwskazaniem do wychodzenia z domu.

kraków kosmetyczka

4.Jak pielęgnować skore po zabiegu?
Po zabiegu skóra może lekko się łuszczyć, być przez chwilę ściągnięta, lub może wystąpić oczyszczanie skóry tzw.”wysyp”- co jest dobra konsekwencja kwasów.
Skórę staramy się nawilżać, nie stosować żadnych podrażniających kosmetyków. Nasza skóra bardzo szybko odbuduje się po zabiegu z kwasami, w dotyku będzie gładsza i wygładzona.

5.Na jaki kwas mam się zapisać?
Nie musisz się tym martwić, to kosmetyczka dobierze odpowiedni kwas do Twojej skóry. Co raz częściej stosuje się mieszanki kwasów, a nie pojedynczy kwas.

6. Ile zabiegów jest potrzebnych jest aby uzyskać efekt?
Zależy to od stanu Twojej skóry, na pewno przy trądzikach warto zrobić ok 7 zabiegów. 1-2 zabiegi spowodują tylko większy wysyp. Przy skórze, która potrzebuje tylko odświeżenia wystarczą 2-3 zabiegi, ta samo jak przy odmładzaniu początkowo 2-3 zabiegi z kwasami, a potem możemy już stosować inne zabiegi np. żelazko przeciwzmarszczkowe.

7. Czy są przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwwskazaniami są:
-Ciążą
– Opryszczka, brodawki czyli wirusowe zapalenie skóry
– Trądzik różowaty
– Rany i świeże blizny
– Skłonność do tworzenia się bliznowców
– Choroby bakteryjne skóry, czyli jej stany zapalne

 

Zapraszam do mojego salonu kosmetycznego w Gdańsku na zabiegi z kwasami. 

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge