Zabiegi kosmetyczne polecane na słoneczne lato

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zabiegi kosmetyczne

Zbliża się słońce, lato i wakacje. Okres w którym często słyszę pytanie : czy można robić zabiegi kosmetyczne? Czy są bezpieczne?
Niestety panuje  przekonanie, że latem do kosmetyczki się nie chodzi.
Oczywiście są typy zabiegów których latem robić nie możemy i są to kwasy, mikrodermabrazja i inne mocno złuszczające zabiegi.

Zabiegi polecane latem (są bezpieczne i korzystnie wpływają na stan naszej skóry nawet podczas ekspozycji na słońce):

Oxybrazja– to bardzo delikatny peeling wodno -tlenowy. Często zalecany przy cerach naczyniowych, trądziku czy cerach bardzo wrażliwych. Nie jest to peeling, który mocno złuszczy Twoją skórę, raczej bardziej ją odświeży i wygładzi. Zabieg ten też mocno dotlenia. Chłód odczuwalny podczas zabiegu koi skórę, oraz niweluje obrzęki. Bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest opalanie, jednak po 48h spokojnie można korzystać z lata. Bardzo polecam ten zabieg osobom, które mają cerę skłonną do zanieczyszczeń, trądzikową, naczyniową. Zabieg wskazany jest także dla osób, które lubią latem trochę dłużej poleżeć na słońcu, ale pamiętają również że takie „szaleństwo” należy skórze wynagrodzić.

gabinet ksometyczny gdańsk

-Infuzja tlenowa– czyli „zabieg gwiazd”- wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry. Szczególnie polecany zabieg dla cer suchych, dojrzałych czy tych, które zostały przesuszone słońcem. Zabieg z infuzją tlenową to doskonała prewencja „letnich zmarszczek”. Zabieg też jest lekko chłodny, więc latem bardzo przyjemny.
Masaż szklanymi kulami– to świetny szybki nawilżający zabieg dla zabieganych Pań. Masaż trwa ok 30min i jest wykonywany szklanymi kulami, które mogą być albo ogrzane albo schłodzone- w zależności jakie odczucia lubimy. Pamiętajmy o tym, że skóra nawilżona opala się lepiej, opalenizna pozostaje na dłużej, a przede wszystkim dochodzi do mniejszych uszkodzeń skóry podczas opalania.
Żelazko przeciwzmarszczkowe– pisałam o nim już wiele razy. Latem spokojnie można wykonywać ten zabieg ponieważ skupia się on na treningu mięśni i silnym nawilżeniu dzięki kosmetykom z kwasem hialuronowym, które użyte są do zabiegu. Dosłownie możemy wyprasować zmarszczki i wyjść na słońce:) W wersji letniej zabiegu nie wykonujemy silnego złuszczania tak jak ma to miejsce jesienią, czy zimą. Podobnie jak Żelazko Przeciwzmarszczkowe możemy wykonywać zabieg regeneracyjny ze Złotymi Łyżkami.
-Maska lodowa– to bardziej dodatek do zabiegu, niż osobny zabieg- maska z tzw. suchym lodem, która po „stłuczeniu” obniża swoją temperaturę. Świetnie niweluje podrażnienia i obrzęki.
Trwała na rzęsy– zabieg ten zawsze polecam z czarną henną. Efekty jest praktycznie identyczny jak zalotka + rzęsy przejechane lekko tuszem. Doskonałe rozwiązanie na wakacje nad morzem, czy dla Pań lubiących dobrze wyglądać na basenie. Najczęściej efekt utrzymuje się 4 tygodnie.
Depilacja woskiem– Po tym zabiegu musimy jednak pamiętać, aby przez ok 1-2 dni nie wystawiać się na słońce bez filtra, aby nie powstało przebarwienie.

Oczywiście pamiętajcie o filtrach, pisałam  tutaj  jakie są ważne.

Zdjęcie: https://tuandayspa.files.wordpress.com/2014/04/fotolia_39115764_subscription_xxl.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge