Włosy w nosie? – polecam depilację woskiem

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

Dziś temat bardziej dla mężczyzn, chociaż jest grono kobiet, którym także się przyda. Depilacja włosów w nosie- najczęściej to walka z trymerem lub pęsetą, a to równa się łzy, kichanie i ogromny dyskomfort.
Depilacja woskiem w nosie brzmi strasznie, w zasadzie tylko brzmi, bo ból jest praktycznie nieodczuwalny i trwa chwilę. Mnie osobiście bardziej boli „wąsik” niż właśnie depilacja nosa (którą de facto wykonuję sobie sama).
Jak wygląda zabieg usuwania włosków w nosie?
– wydmuchanie nosa ( zabieg wykonujemy gdy nie mamy kataru)
– przygotowanie okolic nosa emulsją przed depilacją
– nałożenie wosku film wax, który ma bardzo niską temperaturę (oddychamy wtedy ustami)
– po chwili gdy wosk zastygnie, ściskamy nozdrza i szybkim ruchem wyciągamy patyczek z woskiem
Wosk dotyka tylko dolnych partii nosa, nie ma obaw, że możemy „zalać” nozdrza (dlatego też zabieg wykonywany jest na półsiedzącej pozycji) .Naprawdę nie ma się czego bać, jedyny strach to ten w naszej głowie, a wynika to z tego, że nos jest bardzo intymną i specyficzną częścią naszego ciała.Cena zabiegu to 30zł.
Jak wygląda zabieg, można obejrzeć tutaj

Cena zabiegu to 30zł.

6 thoughts on “Włosy w nosie? – polecam depilację woskiem

  1. Jak dotąd sądziłam, że ten rodzaj wosku służy tylko do depilacji bikini, ale z Twojego wpisu wynika, że mój mąż może się już szykować na testy :). W prezentacji mężczyzna jest w pozycji leżącej, a nie półsiedzącej, ale mimo to wosk nie przemieszcza się raczej w głąb nozdrza.
    Dominika ostatnio opublikował…Jak zapewnić sobie zdrowy sen?My Profile

  2. Wyrywanie włosków z nosa to raczej pomysł nienajlepszy… chyba zdrowszym wyjściem jest jednak trymer. ja mam akurat panasonica, ale i przy trtmerze trzeba uważać, żeby włosków nie wygolić zbyt głęboko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge