Kilka nawyków żywieniowych, które pomagają naszej skórze.

Posted on Posted in Zdrowe żywienie, Zrozum swoją skórę

Wiosna to zawsze jakieś zmiany, Panie zmieniają kolory włosów, kupujemy kolorowe ciuchy, zmienia nam się nastawienie, na bardziej pozytywne:)

Ja w tym roku na wiosnę wprowadzam trochę inne zmiany, i polecam je klientkom, które maja kłopoty ze swoja skórą ( szczególnie trądzikową).

1.Codzienne picie herbatki z Czystka.Ostatnio głośno o niej w internecie (już prawie mam gotową notke na temat tej herbatki).W skrócie powiem, że usuwa metale ciężkie z organizmu. Ma właściwości antybakteryjne, antygrzybicze, jest to roślinka silnie antyoksydacyjna- czyli będzie działała również odmładzająco). Herbatkę te piję jakoś 2 tygodnie, i nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale od tygodnia zupełnie nie chce mi się pić kawy:) Wstaje rano i żyje! Cudownie, oby tak dalej.

2.Wypłukiwanie pestycydów z warzyw i owoców.
Pewnie nie każdy wie, że codziennie nasza dieta powinna składać się z większości z warzyw. Niestety obecnie praktycznie wszystkie dostępne owoce i warzywa są pryskane pestycydami.Co prawda w sklepach „eko” są specjalne płyny, w które wypłukują pestycydy, ale najczęściej są drogie, a poza tym osobiście nigdy nie widziałam składu takiego płynu, więc też nie wiem czy są one dobrym rozwiązaniem… na pewno dobrym rozwiązaniem jest płukanie owoców i warzyw w:
– w wodzie o odczynie kwaśnym – dodajemy pół szklanki na litr wody octu zwykłego lub jabłkowego i mieszamy przez ok 2-3 min.  (zabieg ten usuwa bakterie)

–  w wodzie o odczynie alkalicznym – Na 1 litr wody dodajemy 1 czubatą łyżkę sody kuchennej i płuczemy 2-3 minuty

– po tych czynnościach normalnie płuczemy nasze warzywa w wodzie z kranu.

pobrane

3.Woda z cytryną codziennie do picia;) Woda z cytryna bardzo odkwasza nasz organizm, polecam wszystkim piecie jej codziennie rano. Jak wiadomo wit. C ma działanie antyoksydacyjne, więc także dobrze działa na naszą skórę.

4. Zamiana soli zwykłej na sól morską lub himalajską. Niestety nasza sół to Chlorek sodu, czyli związek jest to związek dwóch zaledwie pierwiastków (chloru i sodu) – jak wiadomo nie najlepiej wpływa na nasze zdrowie. Znacznie lepsza jest sól morska lub himalajska. Taka sól wcale nie jest dużo droższa np. 500g soli morskiej Natur Vita kosztuje 2, 80zł.

5. Do codziennej sałatki dodaję : czarnuszkę, siemię lniane zmielone, pestki dyni lub orzechy. Co ciekawe po takiej sałatce w pracy, i kilka owocach nie jestem głodna aż do wieczora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge