Sympozjum kosmetyki onkologicznej „Piękno mimo wszystko”

Posted on Posted in Kosmetyka onkologiczna

Spotkał mnie niezwykły zaszczyt bycia prelegentką II Sympozjum dotyczącego kosmetologii onkologicznej „Piękno mimo wszystko”. Oprócz tego, że mogłam wnieść kroplę swojej wiedzy w to wydarzenie, to miałam też możliwość porozmawiać i wysłuchać cenionych specjalistów ze świata medycyny, kosmetologii, dermatologii…

Jeżeli chodzi o moją prezentację to było to „Możliwości współczesnej kosmetologii w pielęgnacji po chemio i radioterapii” zapewne większość tych informacji pojawi się nie długo na blogu.

sympozjum kosmetyczne

kosmetyka onkologiczna
Na takich wydarzeniach, nie tylko uczą się słuchacze, sami prelegenci też mogą zyskać cenną wiedzę. Mnie urzekły dwie prezentacje.

Wykład dr Renaty Dębowskiej- (Szef Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris, zajmuje się oceną bezpieczeństwa stosowania i skuteczności działania preparatów kosmetycznych), pierwsza osoba, która wspomniała o wysypce trądzikopodobnej u osób poddanych leczeniu antynowotworowemu. W książkach Akademii Medycznej ja niestety doczytałam się tylko, że trądzik może wystąpić, ale jak mu przeciwdziałać, pomagać…niestety już nie. Natomiast dr Renata Dębowska podpowiedziała, że w takich przypadkach może być pomocny Octopirox, który przywraca równowagę mikroflory naskórka ( chemioterapia zaburza ją).

skóra po radioterapii

skóra po chemioterapii
Dowiedziałam się też kolejnych dwóch rzeczy:
– diazolidinyl urea – to jeden z moczników, który nie jest polecany dla skór wrażliwych, w tym oczywiście osób w trakcie i po leczeniu nowotworowym. A przecież tak często polecane są preparaty z mocznikiem.
-Octocrylene- to konserwant, którego powinno się unikać w kremach pod oczy, poprzez parowanie potrafi podrażnić oczy. Zatem jeśli wasz krem pod oczy Was piecze sprawdźcie, czy nie ma w nim Octocrylene.

Wykład dr Krzysztofa Krupki – specjalista z zakresu rehabilitacji, neurologii i chorób wewnętrznych. Przez wiele lat zajmował się biochemią, w szczególności chorób nerwowych i onkologicznych. Jest autorem licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny. Autor pracy doktorskiej o wpływie pierwiastków śladowych na powstawanie chorób nowotworowych.
Nigdy nie spotkałam się w Polsce, aby lekarz powiązał stan energetyczny pacjenta z ryzykiem zachorowania na nowotwór czy inna chorobę. Dr Krupka podczas wykładu „Co robić aby uniknąć nowotworu?” zwrócił uwagę na Mindfulness, czyli uważność. Gdy mieszkałam w Krakowie bywałam na medytacjach, które opierały się na technikach uważności. Jestem święcie przekonana, że takie techniki pomagają zachować nam nasze zdrowie w lepszej kondycji.
Jestem strasznie szczęśliwa, że polscy lekarze zaczynają także skupiać się na podejściu holistycznym, a nie tylko na farmakologii. To był pełen pozytywnej energii wykład.

chemioterapia skóra

Z Panią Joanną Wiszniewską- właścicielką jedynego w Polsce onkosalonu przy oddziale onkologicznym w Szczecinie. Niezwykle sympatyczna, autentyczna i ciepła osoba! Klientki P.Joanny są naprawdę szczęściarami:)

onkologia salon gdańsk

Z Panią Dorotą Rybarczyk – Mistrzynią Polski w Makijażu Permanentnym i przede wszystkim inicjatorką Sympozjum „Piękno mimo wszystko”.

skóra po radioterapii

Zdjęcia: Michał Środek www.splashmedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge