Sposoby na bruzdy wargowo-nosowe

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce

Bruzdy wargowo-nosowe to fałdy łączące nos z ustami. Początkowo widoczne są przy uśmiechaniu, później przy zaniechaniu odpowiedniej pielęgnacji towarzyszą twarzy na co dzień.
Takie bruzdy bardzo postarzają twarz- jeśli taką masz zrób sobie test: stań przy lustrze i podciągnij policzki do góry tak, aby Twoje bruzdy się rozprostowały. Wyglądasz młodziej, prawda? Dlatego warto z nimi walczyć, a przede wszystkim przeciwdziałać.

Facial-Flex                                                                               Facial Flex

Jak przeciwdziałać bruzdom wargowo-nosowym:

– przede wszystkim masować nawet jeśli ich nie ma;) Zaczynamy od ust w kierunku nosa kolistymi ruchami do góry i tak co dziennie po kilka minut.
gimnastyka twarzy! W zasadzie to miał być punkt pierwszy- ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy, a to one są podporą młodości. Przykładowe ćwiczenia znajdziecie tutaj
Efekty naprawdę widać już po kilku dniach;) Najlepsze jest to, że po takiej serii ćwiczeń będziecie czuły mięśnie, o których na co dzień nie macie pojęcia.
– substytut ćwiczeń – Facial Flex– urządzenie do trenowania mięśni dolnych. Podnosi, wzmacnia i rozbudowuje mięśnie dolnej partii twarzy. Wystarczy tylko kilka minut dziennie ćwiczeń. Ponadto jak zobaczycie na filmiku- Facial Flex ma wymienne gumki- zatem można intensyfikować ćwiczenia buzi. Jak to działa zobaczycie tutaj
Takie urządzonko można w Polsce można kupić tutaj lub na ebayu. Oczywiście może Was to śmieszyć, ale moim zdaniem jest to lepsza opcja niż wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym.
Facial Flex osobiście nie używałam, bo ćwiczę bez urządzeń, ale myślę, że to dobra opcja dla osób, które nie mają motywacji do „samodzielnych” ćwiczeń. Na koniec dodam, że wiele dziewczyn na forach poleca zakup wersji oryginalej, podróbki (ebay) szybko się rozpadają.
– kolejne dość kontrowersyjne rozwiązanie to Frownies- „czyli plastry na zmarszczki”. Jak wspomniałam mowa tu o zmarszczkach, a nie bruzdach, ale piszę o tym bo widziałam na stronie producenta, że przykleja się też w miejsca bruzd. Producent pisze „ Plasterki rozluźniają napiętą skórę i stopniowo wygładzają zmarszczki. W nocy, kiedy komórki skóry są w stanie spoczynku, terapia jest najbardziej skuteczna. Naklejenie plasterków wówczas, uniemożliwi skórze wykonywanie jakichkolwiek ruchów ”. Osobiście nie stosowałam, logicznie rzecz biorąc na bruzdy na pewnie nie pomoże, na zmarszczki – na tyle o ile się nie będzie ktoś marszczył w nocy- o ile zdoła z tym zasnąć?
Nie znalazłam żadnej informacji, czy plasterki są czymś nasączone.
mikrodermabrazja– metoda bardziej przyziemska i mogąca dać efekty na początku naszej drogi z bruzdami, czyli gdzieś w wieku 25lat. Sama tak „rozpracowywuje” swoje bruzdy i oczywiście efekt nie jest 100%- towy, ale różnica wizualna po zabiegu na pewno jest. Oczywiście mikrodermabrazje należy traktować jako metodę pomocniczą np. wraz z ćwiczeniami. Tak jak już kilkakrotnie wspominałam na blogu- sukces złożony jest w kompleksowości.
mezoterapia mikroigłowa– zabieg zapewnia doskonałą stymylację kolagenu i elastyny co w efekcie poprawia napięcie skóry, i w efekcie bruzdy też lepiej będą wyglądać. Z doświadczenia wiem, że najlepiej zrobić bardzo głębokie nakłuwanie (sobie robiłam 1,5mm-1,7mm), i gdy już skóra dojdzie do siebie po złuszczaniu, to jest troche jak „nowo narodzona” 😉
– opcja dla Pań, które nie lubią ćwiczyć, nie lubią bólu ( mezoterapia mikroigłowa troche boli)- to elektrostymulacja, czyli przezskórna stymulacja elektryczna nerwów przy użyciu tak zwanych prądów TENS. Zabieg pobudza mięśnie do gimnastyki i skurczów włókien mięśniowych. Po prostu elektryczny fitness;)

Na koniec dodam, że jeszcze słyszałam o metodzie masażu wewnętrznego jamy ustnej (ciężko znaleźć informacje) w celu pozbycia się zmarszczek, coś na zasadzie masażu logopedycznego u dzieci. Nie robiłam tego nigdy i jako metoda „przeciwzmarszczkowa” do gabinetu raczej też się nie nadaje – raczej byłoby to nie miłe i stresujące przeżycie. Ale może są osoby które wykonują sobie taki masaż? 🙂
Na podsumowanie dodam, że z autopsji wiem, że ćwiczenia działają, ćwiczenia+ masaże to świetne efekty, a dla osób nie ćwiczących polecam zabiegi mikrodermabrazji+ prądów Tens, oraz mezoterapii. Oczywiście nie ukrywam, że same zabiegi bruzd nie usuną, no ale mogą choć trochę poprawić ich stan.

Źródła:
http://frownies.pl
http://www.facialflex.com/
Foto: http://dailypicksandflicks.com/wp-content/uploads/2011/04/Facial-Flex.jpg

One thought on “Sposoby na bruzdy wargowo-nosowe

  1. Witam, post jest co prawda bardzo stary, ale nie ma odnośnika do ćwiczeń, które mnie bardzo zainteresowały. Czy mogłabym prosić o link, który by Pani polecała lub sama stosuje? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge