Sposób na grudki pod żuchwą!

Posted on Posted in Leczenie trądziku, Zrozum swoją skórę

Denerwują Cię grudki przypominające trądzik w okolicach brody i żuchwy?

Niestety w tym poście nie będzie rozwiązania problemu, typu kup ten krem, myj tym i rób to:)

kosmetyczka kraków

Sposób jest prosty udać się do lekarza ginekologa-endrokrynologa.

Grudkowe zmiany na żuchwie maja najczęściej podłoże hormonalne – nadczynność androgennej albo estrogennej. Leczenie takich zmian w gabinetach kosmetycznych jest niewystarczające – łagodzi objawy, ale nie leczy przyczyny (można je wdrożyć jako leczenie wspomagające o względzie estetycznym). Podobnie leczenie dermatologiczne takich zmian przy pomocy antybiotyków – może znacznie pomóc, ale także nie wyleczy przyczyny. Po za tym musimy mieć na uwadze, że zmiany grudkowe są dla nas informacją, że coś złego dzieje się w naszym organizmie – nie lekceważmy tego sygnału.

Co musimy wiedzieć?
trądzik estrogenny i androgenny może wystąpić w każdym wieku (od pokwitania do przekwitania)
– mimo tego, że nie masz problemów z nadmiernym owłosieniem, nadwagą, czy nieregularnymi miesiączkami, to nie znaczy, że wszystko z Twoimi hormonami jest w porządku,
– jeśli Twoje hormony są w normie, a Ty masz np. grudki pod żuchwą porozmawiaj ze swoim lekarzem, ponieważ jest kilka teorii. Jedna z nich to taka, że  można mieć hormony w normie, ale na tyle podwyższone, że działa to na mieszki włosowe i wtedy powstają zmiany grudkowe. Prościej mówiąc – masz hormony z „normie”, ale Twoja norma sięga górnej granicy normy, a to już może mieć zły wpływ na Twoją skórę.

Wiele kobiet słysząc o tym, że tabletki hormonalne pomagają na trądzik (czy grudki pod żuchwą), prosi o nie swojego dermatologa. W internecie można znaleźć informacje, że Panie polecają sobie Danie 35.Przed zastosowaniem takich tabletek, należy wykonać test prolaktynowy, by wykluczyć nadczynność prolaktynową przysadki mózgowej, ponieważ takie tabletki jeszcze bardziej nasilają tą przypadłość.

 

Na podstawie: http://www.fpe.pl/tradzik.php

Zdjecie http://www.skinsight.com/images/dx/webAdult/acneVulgaris_14500_lg.jpg

One thought on “Sposób na grudki pod żuchwą!

  1. Bo my kobiety mamy huśtawki hormonalne, które mogą trwać nawet w okresie menopauzalnym. Dlatego takie przypadłości należy konsultować z endokrynologiem i dermatologiem tak jak podpowiada pani Karolina. Diane 35 nie jest jedyną alternatywą. A pielęgnacji takiej cery z problemami nauczy nas kosmetyczka( p. Karolina) aby nie dopuścić do nadkażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge