Ślub w 40 stopniowy upał – czy makijaż spłynie?

Posted on Posted in Makijaż i analiza kolorystyczna

Sezon ślubny w pełni i upały też w pełni;)
Mimo upałów są sposoby, aby makijaż utrzymał się na swoim miejscu, nie ważył się. W ostatnią sobotę podczas malowania te zasady bardzo mi się przydały.

1.Dzień wcześniej peeling i nawilżenie skóry. Dobrze nawilżona skóra zawsze lepiej „trzyma” makijaż.Pisałam kiedyś, jak przygotować się do makijażu ślubnego.

1.SKIN PREP PRO – Preparat ten ma właściwości zamykania porów, skóra posmarowana przed makijażem nie ma możliwości pocenia się. To w zasadzie nowość na rynku i jeszcze mało kto ją zna. Skin Pro to tak jakby dezodorant do twarzy;) Sprawdza się przy upałach oraz przy cerach z problemem nadpotliwości.
makijaż gdańsk

2.Podkład –z moich obserwacji wynika, że w najgorsze upały lepiej sprawdzają się podkłady nawilżająco- rozświetlające, niż te matujące. Głównie dlatego, że są lżejsze,  jest mniejsze prawdopodobieństwa zważenia się ich.

3. Puder ryżowy/Anty Shine Kryolan – dobry puder matujący to podstawa. Puder Anty Shine z Kryolanu to chyba najbardziej znany kosmetyk do matowienia skóry.

4.Fixer – to taki utrwalacz w sprayu, aby cały makijaż pozostał na swoim miejscu.

5. Chusteczki matujące- polecam zawsze mieć w torebce, gdy po kilku godzinach zauważymy, że nosek nam się lekko świeci, lub korektor lekko zebrał pod oczami, przykładamy chusteczkę i delikatnie „osuszamy” miejsce.

Zapraszam na makijaże:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge