Skóra polek w wieku 50-65 lat

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zrozum swoją skórę

Temat odmładzania i dbania o skórę to mój konik. Nie mogłam się zatem opanować przed kupnem LNE (gazeta kosmetyczna), gdy powstał artykuł dr. Nowickiej na temat skóry Polek w wieku 50-65lat. Z dr. Nowicką miałam okazję spotkać się na szkoleniu w Krakowie. Oprócz nowej wiedzy, pozostała także pamiątka w formie dyplomu.

kosmetyczka gdańsk

Badanie skóry polek zostało przeprowadzone na próbie 72 kobiet. U większości Pań zaobserwowano: wyraźne zaburzenia struktury skóry powiązane z procesem starzenia się. Starzenie się naszej skóry spowodowane jest przede wszystkim starzeniem genetycznym ( czyli jest to proces zapisany w naszym DNA i dotyczy każdego człowieka), przebiega ono stopniowo i powoli, ale niestety przyśpieszyć, je możemy sami, i najczęściej właśnie tak robimy: katując naszą skórę silnym słońcem, solarium, stresem, czy nie chroniąc jej przed wolnymi rodnikami.

Ponadto należy pamiętać, że w okresie menopauzy zmiany te nasilają się poprzez spadek stężenia hormonów, zaburzenia gospodarki hormonalnej. Za występowanie menopauzy odpowiada obniżenie estrogenów, należy pamiętać, że hormony te w skórze odpowiadają za:
– produkcję melaniny
– syntezę kwasu hialuronowego i kolagenu
– synteza lipidów naskórka
– powstanie keratyny
– proces dojrzewania komórek skóry

Według przeprowadzonego badania tylko 32% kobiet miało poprawną jak na swój wiek strukturę skóry, 56% miało nieprawidłową, a 12% alarmującą. Zastanów się jak wygląda Twoja skóra?
Podstawową oznaką starzenia się skóry są zmarszczki. Badania określiło, że ok 60% kobiet posiada zmarszczki głębokie, a tylko 5% płytkie. Zmarszczka pod powiększeniem mikrokamerą (Analize skóry mikorkamerą mozna wykonać za darmo u nas w salonie kosmetycznym).

zmarszczka
Przesuszenie skóry w tym wieku to problem normalny, niestety w naskórku zachodzą zmiany takie jak osłabienie włókien kolagenowych ( w pierwszych 2 latach po menopauzie skóra traci nawet 30% kolagenu), czy spadek ilości lipidów w warstwie ochronnej naskórka.Przesuszenie skóry pod mikrokamerą skóry wygląda tak:

skóra sucha

Pojawiać się mogą pekające naczynka, je także możemy zobaczyć pod powiększeniem:

naczyniowa
Niestety największe zmiany będą widoczne na twarzy, ponieważ tam znajduje się najwięcej receptorów estrogenowych.
Kolejnym problemem jest niedostateczne nawilżenie skóry, m.in. w naskórku następuje zmniejszenie NMF – naturalnego czynnika nawilżającego. Problemy z nawilżeniem w strefie T zaobserwowano u 81%, a w strefie U u 91% kobiet.

Podczas menopauzy zaobserwować można również inne objawy jak: zaczerwienienie skóry, rumień dłoni, świąd i suchość skóry, czy hirsutyzm- czyli pojawienie się w miejscach typowych dla mężczyzn. Do tego dojść może do przerzedzenia włosów w zakolach.
Zaobserwować można też zmiany płytki paznokciowej- suchość, szorstkość, łamliwość i pobruzdowanie poprzeczne.

Substancje niezbędne w pielęgnacji skóry w wieku 50-65 lat :
– retinol,
– witamina C
– kwasy : glikolowy, mlekowy, azelainowy, ferulowy, pirogronowy
– peptydy
– koenzym Q10
– kolagen
– elastyna
– witamina E
– ceramidy

Jeżeli chodzi o pielęgnację w gabinecie kosmetycznym to polecam najpierw złuszczyć skórę kwasami, a dopiero później zabrać się za techniki łączone. Najlepsze efekty dają zabiegi, które łączą kilka bodźców w jednym zabiegu np. mikrodermabrazja + mikronakłuwanie + sonoforeza. Zabiegi progresywne dają spotęgowany efekt. Znajdziecie je także w naszej ofercie.

One thought on “Skóra polek w wieku 50-65 lat

  1. Teraz to i młode osoby mają problemy z cerą. A nawet pierwsze zmarszczki. Tym bardziej jak stosują dużo kosmetyków i na dodatek nie właściwych. Przykro to widzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge