Skóra czerwona, podrażniona, piekąca – projekt „Pinqwin”

Posted on Posted in Kosmetyka onkologiczna, Odmładzanie w kosmetyce, Odżywianie dla skóry, Recenzje kosmetyków, Zrozum swoją skórę

Jesień/ zima to okres bardzo trudny dla nasze skóry – ogrzewanie w domu, a mróz na zewnątrz, zamiast sałatki wolimy zjeść kotleta schabowego, a zamiast jabłka – ciasteczko. Najgorzej mają skóry wrażliwe, suche, dla nich to istny koszmar- pieką, są zaczerwienione i podrażnione.

Niestety z obserwacji w moim gabinecie wynika, że – 20% -30% osób nie radzi sobie z ochroną skóry w tym okresie. Co prawda stosują kremy nawilżające, łagodzące ale ich problem nie znika, bo taka skóra nie potrzebuje tylko nawilżenia, a lipidów, ceramidów i okluzji.

Takie zachowania naszej skóry związane są z  zaburzeniami płaszcza hydrolipidowego skóry. Płaszcz lipidowy jest zbiorem substancji pokrywających naskórek, chroniących warstwę rogową przed utratą wilgotności. Gdy mamy uszkodzony płaszcz lipidowy nasza skóra zaczyna „gubić” nawilżenie.  To tak jak mamy nieszczelny mur  w domu- ciepło będzie uciekać.  Z naszej skóry będzie uciekało nawilżenie.

Jakie są tego oznaki?
– piecze nas skóra
– jest zaczerwieniona, podrażniona
– może być ciepła, swędzieć

Oczywiście taki stan może pojawić się po zabiegach z kwasami, mezoterapii mikroigłowej, laseroterapii i jest to całkiem naturalne. Musimy  wtedy odpowiednio dbać o skórę ( ja informuję podczas zabiegu co stosować). Pamiętajmy o tym, że przewlekły stan zapalny (podrażnienie) może przyspieszyć starzenie się skóry. Zatem naszym zadaniem jest jak najszybsze pozbycie się takiej traumy dla naszej skóry.

Niestety statystyki/ badania mówią, że w wieku powyżej 60 lat, około 90% ludzi może mieć cerę suchą, co w wyniku zaniedbań może przekształcić się w silne podrażnienie, przesuszenie i dyskomfort.

Posłuchajcie jak tego uniknąć.

One thought on “Skóra czerwona, podrażniona, piekąca – projekt „Pinqwin”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge