Przekłuwanie uszu

Przekłuwamy uszy systemem Studex 75 i pracujemy na kolczykach Studex. Kolczyk i zapinka podczas wykonywania zabiegu znajdują się w sterylnym wkładzie.

Zalecenia po zabiegu:

 • 6 tygodni od zabiegu przekłucia nie wyjmuj kolczyków, unikaj dotykania uszu
 • przed każdym dotknięcie kolczyka/ucha wymyj ręce
 • stosuj preparat do pielęgnacji przekłutych uszu 2 razy dziennie, nakładaj go z przodu i z tyłu ucha. Zacznij 24h po przekłuciu. Nie wyjmuj wtedy kolczyka.
 • zwracaj uwagę aby lakier, szampon i inne kosmetyki nie przedostały się w przekłute miejsce
 • nie ściskaj zbyt mocno kolczyka, bo może to doprowadzić do infekcji. Kolczyk powinien być zapięty tak jak pokazuje obrazek poniżej.
 • Jak długo nie mogę zdejmować kolczyków po pierwszym przebiciu?

  Nie powinno się zdejmować kolczyków przez 6 tygodni od przekłucia płatka ucha. Po tym czasie możesz bezpiecznie zmienić kolczyki na inne, zalecamy stosować kolczyki z nierdzewnej stali chirurgicznej lub inne hipoalergiczne.

  Czy przekłucie uszu boli?

  Większość ludzi twierdzi, że czuje lekkie ukłucie. Przekłucie ucha trwa tylko kilka sekund, więc naprawdę nie warto się negatywnie nastawiać. System Studex 75 świetnie nadaje się do przekłuwania uszu dzieciom ponieważ samo przebicie ucha jest bardzo ciche i nie wystraszy dziecka.

  W jakim wieku najlepiej przekłuć uszy?

  Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo nie ma najlepszego wieku na przebicie uszu dzieciom. Studex oferuje swoje usługi w 70 krajach i w zależności od upodobań kulturalnych przebijanie uszu czasem następuje u naprawdę malutkich dzieci np. w Meksyku przebija się uszy w wieku niemowlęcym.
  Nie doradzamy rodzicom czy jest już czas na przekłucie uszu u dziecka. Prosimy jednak aby to była przemyślana i świadoma decyzja. Jedyne co możemy podpowiedzieć to to, że lekarze zalecają aby dziecko było już po szczepieniach podstawowych. Jeżeli masz wątpliwości czy wykonać zabieg czy nie skontaktuj się z pediatrą swojego dziecka.

  Jak nastawić dziecko na przekłucie uszu?

  Przede wszystkim unikaj słów typu „przekłucie” czy „pistolet” aby niepotrzebnie nie wzbudzać niepokoju. Można powiedzieć „że idziemy po kolczyki dla księżniczki” albo „że po prostu Pani kosmetyczka założy kolczyki”. Warto też przyjść z dzieckiem po prostu wybrać kolczyki, porozmawiać z kosmetyczką, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i komfortowo, a dopiero kolejnego razu przyjść przebić uszy.

  Jak pielęgnować uszy po przebiciu?

  Prawidłowa pielęgnacja jest niezwykle ważna, aby nie doszło do infekcji, dlatego bardzo prosimy pilnować czystości przekłutego miejsca i przemywać go 2 razy dziennie płynem do pielęgnacji.
  Bardzo ważne jest też pilnowanie zapinki od kolczyka, aby za mocno nie cisnęła, jest to częstym powodem bólu i infekcji. Zbyt mocno ściśnięty kolczyk uniemożliwia przepływ powietrza.
  Jak pielęgnować miejsce przekłute opisywałam także tutaj,

  Co jeśli wda się infekcja?

  Przede wszystkim sprawdź czy kolczyki są hipoalergiczne i nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu ani kobaltu. Wszystkie kolczyki, które zakładamy u nas w salonie zgodne są z normami z normami EU i FDA (U.S. Food & Drug Administration) i doskonale nadają się jako pierwszy kolczyk po przebiciu.
  Jeśli pojawi się infekcja ( co przy prawidłowej pielęgnacji raczej się nie zdarza) przemywaj uszy trochę częściej, pamiętaj, że najlepiej aby to był płyn do pielęgnacji po przebiciu uszu. Dostępny jest u nas w salonie.
  Jeżeli problem występuje nadal zalecamy wyjąć kolczyki, kilka dni przemywać miejsce aż do ustąpienia infekcji oraz zmienić kolczyki. Być może akurat ten materiał nie odpowiada naszym uszom.
  Nieznaczne zaczerwienienie i opuchlizna jest normalnym objawem do około 48h godzin od zabiegu.

  Czy dziurki mogą zarosnąć?

  Dziurki mogą zarosnąć jeśli przekłucie jest świeże, dlatego zalecamy przez 6 tygodni nosić kolczyk nieprzerwanie. Jeżeli kolczyki nie były noszone przez jakiś czas, może się wydawać, że dziurka zarosła ponieważ nawet wygojone przekłucie wydziela sebum. Jest to gęsta, biała wydzielanie i jest to zupełnie normalne.

  Czy uszy można przebić w zimie?

  Pora roku nie ma wpływu na proces przebijania ucha, zimą może to być nawet bardziej komfortowe gdy zmarzną nam płatki uszu. Jedynie należy bardziej uważać zakładając szaliki, czapki

  Czy można pływać po przekłuciu uszu?

  Powinno się unikać publicznych kąpielisk przez 6 tygodni od zabiegu, ponieważ chlor może podrażnić skórę, a bakterie zawarte w wodzie mają lepszy dostęp do przekłutego miejsca. Jeżeli jest to nieuniknione to należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji płynem Studex, można stosować też wodoodporne bandaże.

  Czy osoby niepełnoletnie mogą przebić sobie uszy?

  Osoby do lat 18 potrzebują zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Jeśli nie posiadasz 16 na zabieg musisz przyjść z rodzicem, jeśli masz więcej niż 16 lat potrzebna jest tylko pisemną zgoda rodzica

  Cennik

  Przekłucie uszu - 50zł + cena kolczyków
  Kolczyki od 20zł
  Płyn do pielęgnacji uszu - 10zł