Praca stojąca- bóle stóp i kręgosłupa – genialne buty!

Posted on Posted in Kosmetyczka Roku 2015, Pedicure

Kilka tygodni temu skończyłam roczny kurs podologiczny i dopiero po tak długim czasie stwierdziłam, że szewc bez butów chodzi –dosłownie!

Praca stojąca, wiele godzin w  pracy i źle dobrane buty.
Temat niestety nie tyczy się tylko kosmetyczek. Problemy ze stopami mają farmaceutki, pielęgniarki, panie pracujące w sklepach, masażystki, lekarze – w zasadzie każdy kto pracuje długo i w pozycji stojącej. Fizjologicznie nasz organizm nie jest przystosowany do ciągłego stania, przystosowany jest do ruchu, zmieniania pozycji.
Przez długi czas moim obuwiem w pracy były baleriny- bo łatwo dostępne, eleganckie i wygodne! Wygodne do czasu… bóle pleców, zniszczone stopy ( baleriny często są zwężane ku przodowi co prowadzi do uciskania i zniekształcania palców). Takie przykurcze palców niestety mogą się utrwalić. Baleriny nie dają oparcia wysklepieniu, cienkie podeszwy nie zapewniają żadnej amortyzacji. Często chodząc cały dzień w takich butach bolą nas pięty, pieką stopy.
Ostatni rok w balerinach bardzo dopiekł moim stopom – stwierdziłam, że noszenie takich butów było bardzo nieprofesjonalne, a przede wszystkim krzywdzące dla moich stóp i kręgosłupa (szczególnie obciążony jest odcinek lędźwiowy). Czasami mój dzień pracy to 12h praktycznie cały czas na stojąco – nasz kręgosłup nie jest zadowolony z takiej postawy.

Pamiętajmy, że praca stojąca przyczynia się do powstawania żylaków – tworzą się zastoje krwi- dlatego warto pamiętać o poruszaniu nogami podczas stania. Tuptajcie sobie;)

buty dla kosmetyczek,
Postanowiłam zadbać o swoje nogi i kręgosłup i zainwestować w naprawdę dobre buty.
Antypoślizgowe z amortyzującą podeszwą. Buty wykonane są z kilku warstw co daje naprawdę wysoki komfort chodzenia/stania – ciężko jest mi określić – podłoże jest bardzo miękkie, ale stopa jest stabilna. Buty pokryte są z zewnątrz skórą, która wygląda schludnie. Może to nie są najpiękniejsze buty na świecie, ale za ten komfort w pracy na pewno zostaną ze mną długo.
Ja kupiłam akurat takie jak są na zdjęciu, ale wiem, że są jeszcze z odkrytymi piętami.
Butki można zamówić tutaj
Zresztą poniższa firma zrobiła kiedyś genialną kampanię reklamową obrazującą jaki wpływ na nasze stopy ma dobrze dobrane obuwie!

buty dla kosmetyczki
Zdjęcie www.splashmedia.pl

Dajcie o swoje stopy! Już się mówi, że brakuje podologów, a będzie jeszcze gorzej. Mówi się też, że będzie to bardzo opłacalny zawód. Dlaczego?

Chińskie sztuczne buty, noszenie obcasów, noszenie balerinek, zbyt długi dzień pracy, mało ruchu to tylko kilka przyczyn zniekształceń stóp.

3 thoughts on “Praca stojąca- bóle stóp i kręgosłupa – genialne buty!

  1. Ja korzystam z butów od arcopedico, akurat z ich balerinek i jestem wdzięczna za te buty po stokroć. Przy pracy gdzie ciągle stoję i nie mam ani chwili czasu na to, żeby usiąść uratowały mi kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge