Post dla kosmetyczek – Wosk do depilacji na rzęsach?

Posted on Posted in Wiedza dla kosmetyczek

To post dla kosmetyczek🙂
Pewnie nie raz przeszło Wam przez myśl, że wosk, którym depilujecie brwi może ukradkiem i niespodziewanie skapnąć Wam na rzęsy klientki. W naszej pracy może wszystko się zdarzyć: możecie mieć za wysoko podniesiony fotel, możecie się śpieszyć, czy wreszcie możecie zwyczajnie robić regulację brwi woskiem tak jak zwykle, i taka sytuacja może Wam się przydarzyć.
Mi się przydarzyła, z najbardziej wymagającą klientką, czyli Mną samą:)
Pewnego pięknego razu robiłam sobie na stojąco przy lustrze ( gadając z koleżanką ) brwi, zobaczyłam tylko, że wosk już leci i zdążyłam zamknąć oko. Dodam, że brwi robię tylko woskiem bez paskowym Depileve Monoi de Thati.

Kilka rad jak sobie poradzić w takiej sytuacji:
Po pierwsze dobrze byłoby gdyby depilacja woskiem zawsze była wykonywana na zamkniętych oczach, a lekko opuszczonym fotelem. Opuszczony fotel niżej (niż prawie na siedząco), spowoduje inny kąt „kapania” wosku i nawet jak coś skapnie, to w zasadzie tylko na powiekę.

Po drugie, możecie w sobie wyrobić nawyk zabezpieczania rzęs np. płatkami. Osobiście nie spotkałam się z osobą, która by wykonywała coś takiego, bo najczęściej albo nie ma na to czasu, albo nasze Panie mają makijaże.

Jeśli zdarzy Wam się  sytuacja ( a zdarza się raz na milion lat?), że kapnie Wam wosk na rzęsy klientki, to nie panikujcie- najważniejsze, aby oczy klientki były zamknięte, aby wosk nie dostał się do środka.
Chwyćcie od razu za płatek i spróbujcie go lekkim ruchem zetrzeć- oczywiście  cały nie zejdzie, może nawet się nie ruszy. Wtedy łapiemy za tłusty krem, może być też krem wymieszany z oliwką do zdejmowania wosku  ( trzeba uważać, aby nie dostała się do oka)  lub naturalnym olejkiem np. migdałowym, i lekko potrzeć płatkiem, delikatnie chwycić paznokciem i ściągnąć wosk.

Ja stosowałam taką suchą oliwkę z Beauty Direct (niebieska), polecam jednak Wam Olejek Vegetalepil-jest 100% naturalny (koszt ok.80zł w woski24.pl)  -więc nie ma obaw jeśli będzie jej trzeba użyć przy oczach.

depilacja woskiem gdańsk osowadepilacja woskiem gdańsk

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli będzie to utrudnione, to możecie zrobić 2-3 minutowy ciepły okład z płatka i powtórzyć czynność z kremem i oliwką.
Cały czas uspakajajcie osobę,  bo wosk na rzęsach  brzmi strasznie, ale tylko brzmi, gdy zachowacie spokój i wykonacie powyższe czynności nie będziecie miały z nim problemu.
Osobiście nie wyrwałam sobie, ani jednej rzęsy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge