Pokaz firmy Arkana i Toskani – nowa linia kosmetyków w gabinecie:)

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Recenzje kosmetyków

W niedziele byłam na pokazie firmy Arkana, którą uwielbiam za składy, nie znajdziemy tam Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, wazeliny, parafiny, parabenów i składników pochodzenia zwierzęcego. Cudem świata byłoby gdyby wyrzucili jeszcze phenoxyethanol z kosmetyków w których jest:)
Głównym, które mnie najbardziej zainteresował były aquaporyny.
Aquaporyny zostały odkryte już w 1992 roku przez Petera Agre, który w 2003 roku dzięki temu odkryciu dostał Nobla. Aquaporyny to proteiny, które tworzą kanały transportujące wodę do komórek skóry.
W skórze najwięcej mamy aquagliceroporyn (AQP3) transportują one wodę i glicerol.
Deficyt aquagliceroporyn powoduje m.in.: przesuszenie skóry, zmniejszenie elastyczności czy zaburzenie bariery ochronnej skóry.
W nowej serii nawilżającej Arkany Hydrospheric Theraphy znajdziemy dwie nowe substancje aktywne Synovea DOI i Glycohyal LW.
Synovea DOI w składzie INCI kryje się pod nazwą Isosorbide Dicaprylate. To składnik, który stymuluje aquqporyny do transportu wody do komórek. Składnik ten ogranicza TEWL (transepidermalną utratę wody ze skóry), nawilża i odbudowuje barierę hydrolipidową skóry.

Poniżej możecie zobaczyć coś w stylu karty charakterystyki tego składnika (link poniżej)

więcej informacji http://www.in-cosmetics.com/__novadocuments/46413?v=635284997037130000
więcej informacji http://www.in-cosmetics.com/__novadocuments/46413?v=635284997037130000

Glycohyal LW. Znalazłam informacje że Glycohyal LW składa się z : Glycerin, Aqua, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hyaluronic Acid czyli gliceryna, woda, hydrolizat glikozoaminoglikanów, kwas hialuronowy. Patrząc po składzie substancja ta przyczynia się także do: redukcji TEWL, nawilżania warstwy rogowej, endogennej syntezy kwasu hialuronowego wewnątrz skóry i ma działanie przeciwstarzeniowe.
Mi bardzo podobają się składy tych kosmetyków, ale o tym będzie inny post
Nowa linia Hydrospheric Theraphy czeka już na Was w salonie

salon kosmetyczny gdańsk osowa   gabinet kosmetyczny gdańsk osowa    ksometyczka gdańsk osowa
Pochwalę się, że odpowiadając na malutkie pytanie wygrałam też książkę dr Nowickiej „Dermatologia – ilustrowany podręcznik dla kosmetologów” – świetna literatura, którą każdy kosmetolog powinien mieć pod ręką.

Nie mogę doczekać się kolejnych szkoleń – te ostatnie prowadziła Pani Małgorzata Pindur, która jak było widać ma dużo do przekazania osobom z branży…;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge