Pamiętnik z łuszczenia po zabiegu Retix C

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zabiegi kosmetyczne

Napisałam dla Was pamiętnik z mojego przebiegu łuszczenia po zabiegu Retix C.

Dzień nałożenia Retixa

Skóra jedynie się świeci. Nie ma żadnej reakcji ze strony skóry. Pod koniec dnia, lekki dyskomfort- lekkie, chwilowe szczypanie. Maskę z twarzy zmywam po 6h, z dekoltu po 8h.

1 dzień po Retixie C

Ze skórą nic, a nic się nie dzieje. Tak jakbym wczoraj zupełnie nie wykonywała zabiegu.

2 dzień po Retixie C

Zauważyłam rano lekkie łuszczenie przy nosie. Podkład podkreśla łuszczenie. W czasie dnia skóra zaczęła łuszczyć się przy nosie, na nosie, wokół ust. Myślałam, że skóra zacznie się łuszczyć jutro, a tu psikus. W domu wieczorem zmywam makijaż, osuszanie ręcznikiem jest dość mocno odczuwalne. Nakładam krem Babydream dla dzieci- skóra piecze, nakładam wit. A+ E w kroplach- ulga. Skóra natłuszczona wygląda dużo lepiej.

3 dzień po Retixie C

Buzia jest czerwona, jakbym przesadziła z solarium. Co chwilę pojawiają się nowe „ogniska” odchodzącej skóry. Makijażu nie wykonuję, bo pogarsza wygląd. Skóra nakremowana wygląda znośnie. Uwaga- chodzę do pracy w tym stanie, a większość ludzi na pierwszy rzut oka nie widzi, że coś jest nie tak;)

4 dzień po Retixie

Skóra nadal się łuszczy. Ponadto wysypało mnie z kilku miejscach- spodziewałam się tego przecież moja skóra ma historię trądzikową. Skóra łuszczy się wszędzie, w niektórych miejscach są zaróżowione plamy. Tłumacze się każdej klientce czemu tak wyglądam, większość twierdzi, że nic nie widać- są bardzo miłe;)

5 i 6 dzień po Retixie

Skóra nadal się łuszczy, gdy nakładam tłusty krem i masuję, widzę pełno odrywających się lekko skórek. Skóra zaczyna się łuszczyć tam gdzie jeszcze nie była „ruszona”. 5 dnia mogę już nałożyć lekki podkład – tylko w niektórych miejscach widać skórki.

7 dzień

Pozostało naprawdę kilka malutkich śladów po łuszczeniu np. ucho;) A tam zupełnie Retixa nie nakładałam – widocznie musiałam nieświadomie przejechać palcem. Skóra w innych partiach jest naprawdę gładka, rozświetlona, taka „nowa”. Czuję, że naprawdę pije kremy:)

Strasznie żałuję, że nie mam dla Was relacji foto, ale mój fotograf był rozłożony przez grypę.

Zapraszam do mojego gabinetu na zabieg Retix C w cenie 180zł

retix c gdańsk

Jak wygląda zabieg Retix C Xylogic?

Zabieg trwa ok. 30minut. Składa się z demakijażu, wmasowania ampułki z kompleksem antyoksydantów, oraz nałożenia maski z retinolem. Po tym czasie klientka wychodzi do domu z maską na twarzy. Maska bardzo się świeci, wyglądamy jak byśmy miały tłustą skórę. Nie odczuwamy na twarzy żadnego pieczenia, zaczerwienienia.

Kiedy skóra zacznie się łuszczyć?

Mniej więcej 2-3 dni od zabiegu, skóra zaczyna się łuszczyć. Silne łuszczenie najczęściej trwa 2-3 dni ( mogą zwisać nieestetyczne kawałki skóry), potem przez kolejne skóra może się „dołuszczać”. Najczęściej 5 dni po zabiegu jest już wszystko uregulowane, chociaż zdarzają się osoby, że nawet tydzień po zabiegu skóra nadal lekko się łuszczy ( nie na tyle jednak, żeby nas wykluczyć z życia codziennego). Przygotujmy się na to, że pierwszych dniach łuszczenia nasza skóra może wyglądać tak źle, że nie będziemy się chcieli pokazywać innym. Jeśli skóra mocno się łuszczy można stosować krem ochronny. Nie wolno odrywać płatków skóry, aby nie doprowadzić do przebarwień.

Skóra jest bardzo podrażniona, opuchnięta, swędzi, jak sobie pomóc?

Być może wystąpiła u ciebie reakcja alergiczna na retinol lub witaminę C, spróbuj sobie pomóc pijąc wapno. Na twarz możesz zastosować delikatny krem dla dzieci lub Cetaphil.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

  • o nie stosowaniu samoopalaczy
  • nie stosuj peelingów, kwasów na tydzień przed zabiegiem
  • nie opalaj się na tydzień przed zabiegiem
  • mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić

 

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabieg wykonuje się w odstępie 4 tygodni. Zabiegu nie wykonujemy w okresie letnim.

 

Czy mając cerę naczyniową mogę poddać się zabiegowi?

Skóra z licznymi teleangiektazjami jest przeciwwskazaniem do zabiegu, tak samo jak trądzik w fazie aktywnej.

 

Czy mogą wystawić powikłania po tym zabiegu?

Niestety powikłania mogą wystąpić jak po każdym zabiegu -trzeba być tego świadomym. Może nas spotkać utrzymujący się rumień, lub obrzęk twarzy – najczęściej mija kilka dni po zabiegu. Inne powikłania to zapalenie okołowargowe, uaktywnienie opryszczki, czy przejściowe zaburzenia pigmentacji (jeśli nie stosujemy ochrony przeciwsłonecznej). Jeśli mam być szczera, w mojej karierze, nic takie się jeszcze nie wydarzyło.

 

3 thoughts on “Pamiętnik z łuszczenia po zabiegu Retix C

  1. Jestem juz po drugim zabiegu z tej serii i musze napisac Ze naprawde WARTO! Jest dyskomford Kiedy skora sie luszczy ale to tylko kilka dni, pozniej efekt jest WOW!

  2. Witam. Jestem dzień po zabiegu skóra na twarzy jest czerwona i chropowata jak by podskórną kaszka w dużej ilości i na dodatek mam opuchnięta twarz i oczy wyglądam jak nie ja. Wzięłam alertec ale nie pomaga co mogę jeszcze zrobić czy to minie i czy będę miała znów gładka skórę? Pomocy:((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge