Odmładzanie- dla początkujących:) cz I- ZŁUSZCZANIE

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce

„Muszę wziąć się za siebie!” – często się to słyszy, ale od czego zacząć w kwestii odnowy skóry mając 40-50lat ?

Po pierwsze ZŁUSZCZANIE!

Nie ma odmładzania bez złuszczania! Nie ma sensu zakup najdroższego kremu, jeśli nie przeszłaś serii złuszczania. Jeśli dawno silnie nie złuszczałaś skóry (nie mówię tutaj o domowych peelingach) to Twoja skóra pokryta jest znaczną warstwa rogową, która przede wszystkim nie dopuszcza składników .Najczęściej oznaką takiej skóry jest szarawy koloryt.

 

złuszczanieZłuszczanie możesz przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym ( co do lepsze efekty), bądź też w domu (też da dobre efekty pod warunkiem, że masz pojęcie o silnych retinoidach, kwasach- ale tą kwestię pomijam, bo jakbyś miała o nich pojęcie to byś nie czytała tego postu:).
Mamy różne formy złuszczania, Twoja kosmetyczka zadecyduje co jest dla Ciebie dobre.

Złuszczanie w gabinecie kosmetycznym:

Peelingi chemiczne– polegają na rozluźnieniu połączeń pomiędzy komórkami, a cementem między komórkowym, co prowadzi do złuszczania. Rozluźnianie struktury skóry umożliwia lepsze wchłanianie substancji odżywczych, dlatego dopiero po takim zabiegu możesz sobie kupić dobry krem:)
Powodują przyspieszenie złuszczania (poprzez położenie kwasu) daje sygnał do pobudzenia podziałów w warstwie podstawnej- Twoje głębokie warstwy skóry dostają sygnał  -pracujcie bo na górze czekają;) Prościej mówiąc tam gdzie komórki zostały usunięte lub uszkodzone organizm wytwarza nową tkankę. W zależności jaki będzie użyty kwas zabieg nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet naczynkowej.

Mikrodermabrazja złuszczanie mechaniczne, powodujące stymulację włókiem kolagenu i elastyny, podział w naskórku komórek oraz wytworzenie kontrolowanej reakcji podrażnieniowej, co wywołuje reakcję skóry jak w procesie gojenia, czyli dostajemy coś ala „nową skórę”. Zabieg nie nadaje się dla cery naczynkowej.

Jeśli Twoja skóra potrzebuje większego kopa, można połączyć mikrodermabrazję z kwasem.

Peeling kawitacyjny– dość delikatna forma peelingu w porównaniu z poprzednimi, dlatego polecana dla cery naczynkowej. Zjawisko kawitacji, które występuje przy tym zabiegu powoduje złuszczanie bardzo powierzchowne– złuszczeniu ulega jedynie warstwa rogowa. Peeling ten w zasadzie nic więcej nie robi, dlatego jeśli już zdecydowałabyś się na niego, proponuje dołączyć kwas.

Jak dla mnie złuszczanie (w miarę możliwości skóry) jest podstawą w pielęgnacji- lepiej iść na serię zabiegów mikrodermabrazji, a później używać taniego kremu o prostym składzie, niż mieć drogi krem, który nie ma jak działać. Złuszczanie daje świetne efekty, gdy robimy je w seriach i najlepiej 2 razy do roku. Nie przejmuj się jednak jeśli nie masz na to pieniędzy/czasu itd. pomóż swojej skórze na tyle na ile możesz, i tak będzie Ci wdzięczna.
Ponadto tutaj możesz przeczytać jak podtrzymać efekt mikrodermabrazji, nie które porady odnoszą się ogólnie do złuszczania.

 

zdjęcia

http://www.realbeauty.com/cm/realbeauty/images/hq/rby-7-biggest-beauty-sins-over-exfoliation-RMimage-mdn.jpg

One thought on “Odmładzanie- dla początkujących:) cz I- ZŁUSZCZANIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge