O mezoterapii mikroigłowej…

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zabiegi kosmetyczne

Uwielbiam dr. Artura Markowskiego i uwielbiam zabieg mezoterapii mikroigłowej. Dlatego też, gdy tylko ukazał się nowy numer LNE, a w nim artykuł właśnie tego dermatologa pt.” Igły młodości” nie mogłam się opanować i musiałam od razu pojechać do Empiku.

Dr. Markowski to dermatolog z pasją, osoba, która znakomicie zna temat kosmetyki, i najważniejsze to osoba, która chce dzielić się wiedzą.

Dr. Desmond Fernantes jako pierwszy stwierdził, że żeby przebudować skórę, należy ją uszkodzić. Mikronakłuwanie wykorzystuje naturalną reakcję na uraz, dzięki czemu jest to zabieg przewidywalny i bezpieczny. Na tej zasadzie działają mocne kwasy, lasery czy właśnie mikronakłuwanie. Mikronakłuwanie możemy podzielić na płytkie i głębokie. To pierwsze wykonujemy przed nałożeniem preparatów kosmetycznych, mikronakłucia umożliwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

gabinet kosmetyczny gdańsk osowa

Nakłucia głębokie przebudowują skórę- zwiększają ilość kolagenu i grubość naskórka.

Substancje aktywne wprowadzane podczas tego zabiegu to najczęściej kwas hialuronowy, oraz ampułki z mieszane z antyoksydantami, witaminami, mikroelementy, peptydy.

Przy zabiegach z igłami trzeba czasu. To nie jest zabieg, po którym od razu będzie widoczna poprawa. Nasze tkanki nie przebudowują się z na dzień, zatem od zakończenia terapii może minąć kilka miesięcy aż zobaczymy efekty. Wyróżniamy 3 etapy :
1-  to faza od razu po zabiegu, kiedy widzimy płytki krwi, następuje wtedy m. in. stymulacja fibroblastów
2- w tej fazie następuje formowanie tkanek, m.in. w tej fazie powstaje kolagen typu trzeciego, elastyna i mono-polisacharydy
3- ostatnia faza to modelowanie tkanek- trwa ona od 3 miesiąca do 6 lub nawet 9 miesiąca po zabiegu.

Osobiście uwielbiam ten zabieg. Mówi sie, że mezoterapia mikroigłowa w kosmetyce będzie stosowana przez jeszcze 80 lub więcej lat.Przy takich efektach jakie może dać to naprawde metoda nie inwazyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge