Nowe spojrzenie w 6 miesięcy- odmień swoje rzęsy!

Posted on Posted in Makijaż i analiza kolorystyczna

Trochę teorii na początek: rzęsy na powiece górnej osiągają przeciętnie 7-12 mm, natomiast na dolnej ok. 6-9 mm.
Niestety rzęsy charakteryzują się bardzo krótką fazą wzrostu, jakby to powiedzieć, rosną, rosną i potem stoją, stoją, stoją, stoją i wypadają:)

Tyle z teorii, zajmijmy się praktyką…
Zapewne każda z Was używała kiedykolwiek odżywki do rzęs, która z rzęsami nie robiła nic:)

O bimatoproście pewnie słyszała też nie jedna z Was…

Ogólnie rzecz biorąc jest to składnik leków na jaskrę. Co ciekawe jego ubocznym skutkiem jest porost i wzmocnienie rzęs.Znalazły się takie kobiety na tym świecie, które stosowały leki przeciw jaskrze w celu wzmocnienia rzęs. Zresztą jak sobie zdajecie sprawę lekarz raczej takich kropli zdrowym oczom nie przepisze, więc z pochodzeniem takich leków różnie bywało. Ocenę taki zachowań pozostawię Wam.

No ale dla mnie i dla tych, które chcą wzmocnić rzęsy bimatoprostem mamy legalne i bezpieczne rozwiązanie, i o dziwo nawet nie drogie ( w porównaniu do odżywki Revitalash).
Long4Lashes to odżywka, która znajdziemy na polskim rynku za cenę od 55zł (cefarm24.pl), po 62zł (doz.pl), czy wygodnie w cenie 79,90 z Rossmanie.

Od razu powiem, że jest warta swojej ceny bo opakowanie starcza na 6 miesięcy pełnej kuracji. No i rzeczywiście działa.
Po 1,5 miesiącu stosowania odżywki zauważyłam znaczny wzrost rzęs -szczególnie widać to gdy je pomaluje tuszem. Niestety nie zauważyłam niczego w kwestii grubości rzęs, ale na to może być jeszcze czas.

 

niemalowaneTak moje rzęsy prezentują się po 1,5 miesięcznej kuracji- (szkoda, że nie mam dla Was zdjęcia przed kuracją).Jak sobie powiększycie te zdjęcie, to zobaczycie, że „na pierwszej linii” mam jaśniutkie rzęsy- prawdopodobnie są to nowe rzęsy, które wyrosły od stosowania odżywki (nie  robiłam henny na pewno od momentu, gdy zaczełam stosować odżywkę)

 

 

malowane

Tak prezentują się pomalowane.

 

 

 

 

  Fakty o Long for Lashes:
  – odżywkę stosujemy tylko na górne rzęsy- na noc
  – pierwsze efekty widać już po około miesiącu, ale całkowita kuracja trwa 6 miesięcy, potem dla podtrzymania efektu stosujemy ją 3-4razy w tygodniu
  – odżywkę można stosować przy makijażu permanentnym (po 2 tyg. od zabiegu) oraz przy przedłużanych rzęsach (serum nie rozpuszcza kleju)
  – w czasie kuracji można wykonywać hennę
  – serum może być stosowane przez osoby noszące szkła kontaktowe (nakładanie po zdjęciu szkieł)
  – serum nie może być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące, a osoby w czasie chemioterapii powinny skonsultować się z lekarzem

Skład serum to: Aqua, Pentezylea Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Bimatoprost, Hydrolyzed Hyaluronate, Pantenol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Phosphate, Triethanolamine, Methyl- paraben, Alcohol.

I w zasadzie w kwestii składu to tylko można byłoby się przyczepić do triethanolamine (może być drażniący) oraz parabenu -methylparaen, no ale w zasadzie wszystkiego mieć nie można, więc nie będę narzekać. Na pewno taka odżywka to doskonała alternatywa co do przedłużania rzęs.

Informacje na temat produktu na podstawie Long4Lashes

4 thoughts on “Nowe spojrzenie w 6 miesięcy- odmień swoje rzęsy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge