Regeneracja włosów- olej makadamia

Posted on Posted in Regeneracja włosów

Olej makadamia to świetny olej do włosów wysoko porowatych ( po trwałej, rozjaśnianych itd…)
Olej ten bardzo szybko wnika we włosy, dlaczego?
Olej makadamia zawiera kwasem oleopalmitynowy, który jest głównym składnikiem sebum wytwarzanego przez nasze mieszki włosowe. Z uwagi na to, że kwas oleopalmitynowy zawarty w oleju makadamia jest podobny do sebum, jest on absorbowany w skórę głowy bardzo szybko.

kosmetyczka kraków

Oczywiście stosować go można także na twarz, bardziej w formie maseczki niż kremu. Stosowany zbyt często może niektóre skóry zapchać, ale stosowany co 2-3 dzień daje efekt dopieszczenia skóry. Olej makadamia to wymiatacz wolnych rodników. Polecam dla skór suchych i dojrzałych oraz zniszczonych opalaniem. Pomocny będzie także przy skórze objętej cellulitem.
Jeśli chodzi o zapach to rzeczywiście czuć w nim orzechy. Zapach jest intensywny i  np. mnie lekko drażni- ale uwaga trwa to może z minutę- później zapach się utlenia.

Wcierka do włosów.
Wykorzystałam wcierkę Radical i kozieradkę do przygotowania wcierki na wypadające włosy. Przygotowanie: 1 łyżkę kozieradki zalałam wrzątkiem, a gdy wystygło dodałam mgiełki. Przygotowałam małą porcję ok. 30ml (taki roztwór można trzymać ok tygodnia). Wcierkę stosujemy na skalp codziennie. Kozieradka ma specyficzny zapach curry, ale w zasadzie szybko się utlenia ew. możecie wcierać ja na 1-2h przed myciem.
A oto włosy jednej z klientek po 2 miesięcznej kuracji, którą wspólnie opracowałyśmy. Jeszcze 2 miesiące temu P. Anna nie mogła rozczesać włosów po ostatnim ściąganiu farby. Zapraszam na zabiegi regeneracyjne na włosy.

kosmetyczka kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge