Regeneracja włosów- olej makadamia

Posted on Posted in Regeneracja włosów

Olej makadamia to świetny olej do włosów wysoko porowatych ( po trwałej, rozjaśnianych itd…)
Olej ten bardzo szybko wnika we włosy, dlaczego?
Olej makadamia zawiera kwasem oleopalmitynowy, który jest głównym składnikiem sebum wytwarzanego przez nasze mieszki włosowe. Z uwagi na to, że kwas oleopalmitynowy zawarty w oleju makadamia jest podobny do sebum, jest on absorbowany w skórę głowy bardzo szybko.

kosmetyczka kraków

Oczywiście stosować go można także na twarz, bardziej w formie maseczki niż kremu. Stosowany zbyt często może niektóre skóry zapchać, ale stosowany co 2-3 dzień daje efekt dopieszczenia skóry. Olej makadamia to wymiatacz wolnych rodników. Polecam dla skór suchych i dojrzałych oraz zniszczonych opalaniem. Pomocny będzie także przy skórze objętej cellulitem.
Jeśli chodzi o zapach to rzeczywiście czuć w nim orzechy. Zapach jest intensywny i  np. mnie lekko drażni- ale uwaga trwa to może z minutę- później zapach się utlenia.

Wcierka do włosów.
Wykorzystałam wcierkę Radical i kozieradkę do przygotowania wcierki na wypadające włosy. Przygotowanie: 1 łyżkę kozieradki zalałam wrzątkiem, a gdy wystygło dodałam mgiełki. Przygotowałam małą porcję ok. 30ml (taki roztwór można trzymać ok tygodnia). Wcierkę stosujemy na skalp codziennie. Kozieradka ma specyficzny zapach curry, ale w zasadzie szybko się utlenia ew. możecie wcierać ja na 1-2h przed myciem.
A oto włosy jednej z klientek po 2 miesięcznej kuracji, którą wspólnie opracowałyśmy. Jeszcze 2 miesiące temu P. Anna nie mogła rozczesać włosów po ostatnim ściąganiu farby. Zapraszam na zabiegi regeneracyjne na włosy.

kosmetyczka kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge