Niedobór snu a uroda

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Odżywianie dla skóry, Zdrowe żywienie, Zrozum swoją skórę

Z niedoborem snu jest jak samo jakby jeździć samochodem po wyboistych drogach. Im więcej dziur zaliczysz, tym w gorszym stanie jest twoje auto. Nawet, jeśli wypucujesz karoserię, powoli zamienia się ono w grata. Podobnie jest z organizmem pozbawionym należytej ilości snu.
Niedobór snu to stresor dla naszego organizmu. Zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy, że stres w pracy, choroba w rodzinie czy problemy finansowe to czynniki stresujące. Niestety nasz organizm wiele więcej bodźców odbiera za stresujące – brak snu, brak regularnych posiłków, czy nawet brak prawidłowego oddechu.
Niedobór snu doprowadza do zwiększenia produkcji kortyzolu, który ma wpływ na stan naszej skóry.
Dermatolog doktor Anita Sturnham komentuje „Kiedy się nie wysypiamy, nasze ciało uwalnia więcej kortyzolu, który rozkłada kolagen i elastynę. Wpływa także niekorzystnie na włókna białkowe, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Brak snu ma również wpływ na nasz układ odpornościowy. Niedobory snu powodują, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje, także skórne. ”

Dlatego codziennie przed snem polecam pić herbatkę z lawendy, ma działanie uspokajające, rozluźniające na mięśnie. Dodatkowo zapach kwiatów lawendy jest skutecznym środkiem zwalczającym fizyczne objawy wywołane stresem, np. napięciowe bóle głowy czy migrenę.

herbatka na bezsenność

Przepis na herbatkę z lawendy.
Kwiat lawendy można kupić w sklepach zielarskich lub aptekach. Najlepiej poszukać kwiatów zapakowanych luzem. Kwiaty lawendy można wymieszać z rumiankiem i parzyć kilka minut pod przykryciem. Taki napar ma działanie tonizujące i uspakajające (ważne przy trądzikach, łuszczycy, chorobach tarczycy, w zasadzie ważne przy każdej chorobie, której podłożem jest stres). Do naparu można dodać łyżkę jasnego miodu – akacjowego lub lipowego.

herbatka na bezsenność

Żródło cytatu :http://www.fakt.pl/kobieta/moda-i-uroda/stan-skory-a-sen-niedobor-snu-a-skora/0ymek1e

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge