Mikrodermabrazja w ciąży?

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

 

Zastanawiasz się, czy możesz pójsc do kosmetyczki na mikrodermabrazję będąc w ciąży?

Jak najbardziej w ciąży możemy wykonać zabieg mikrodermbrazji, pod warunkiem, że nie masz przeciwwskazań ogólnych, o których pisałam tutaj.

Nie musisz się obawiać, ze coś stanie się Twojemu maleństwu, bowiem mikrodermabrazja to złuszczanie skóry mechaniczne, złuszczanie następuje tylko w miejscu objętym zabiegiem. To wszystko jest jak najbardziej bezpieczne dla Was.

mikrodermabrazja kraków

 

Kilka wskazówek jeśli zdecydujesz się na zabieg:

  • podczas umawiania się na zabieg poinformuj kosmetyczkę, że jesteś w ciąży – przygotujemy dla Ciebie specjalne kosmetyki dostosowane do kobiet w ciąży, nie włączymy zapachu, który może drażnić kobiety w ciąży, włączymy specjalna relaksacyjną muzykę.
  • zabieg mikrodermabrazji nie wyklucza kontaktu z kosmetyczką, możesz spokojnie rozmawiać, zatem jeśli poczujesz się słabo/ niekomfortowo to proszę powiedz o tym,.
  • jeśli masz duży brzuszek, możemy podnieść fotel, tak aby Tobie było wygodnie. Pamiętaj, że Ty i dziecko jesteście najważniejsi, ja sobie poradzę, w każdej sytuacji.
  • jeśli masz obawy co do zabiegu, boisz się, lub wywołuje w tobie stres- proponuję zrezygnować z zabiegu i przyjść po urodzenia dziecka. Wszystkie negatywne emocje nie są waszym sprzymierzeńcem.
  • jeśli chcesz przyjść na mikrodermabrazję, dlatego, że wyskoczyły Ci przebarwienia tzw. ostudy- poczekaj aż urodzisz. Ostuda to sprawka hormonów ciążowych.- zatem niwelacja ostudy w czasie ciąży to zamknięte koło. Pamiętaj też, że ostuda może zniknąć samoistnie nawet po roku od urodzenia dziecka.

 

Po zabiegu i nie tylko, bo w czasie ciąży należy stosować filtry przeciwsłoneczne, które uratują naszą skórę przed przebarwieniami.

 

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku na zabieg mikrodermbrazji.

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

zdjecie pochodzi z:

http://m.natemat.pl/1555f399d11a4ec742d0eb224d299c10,640,0,0,0.jpg

3 thoughts on “Mikrodermabrazja w ciąży?

    1. Oczywiście wybór zawsze nalezy do klientki. Jednak z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwwskazań- jest to zabieg typowo mechaniczny (na tej samej zasadzie używa Pani gąbki do mycia ciała).Jedynym przeciwwskazaniem może być nadwrażliwość skóry, która może wystąpić podczas ciązy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge