Macie ochotę na naturalny botoks dla swojej twarzy?

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce

Chodzicie na fitness, aby mieć jędrne mięśnie nóg?
Dokładnie tego samego potrzebuje Wasza twarz!

womens_fitness_facial_yoga_exercises1_thumb

Celem gimnastyki twarzy jest poprawa kondycji mięśni twarzy!
Jeśli tego nie wiecie kremy, maski itd. nie działają na mięśnie, a to własnie mięśnie (właściwie ich brak) powodują, że opadają nam powieki, czy zmienia się kontur twarzy.
Gimnastyka twarzy buduje i wzmacnia masę mięśniową oraz poprawia ukrwienie.
Zastanówcie się czy lepiej poświęcić 5-10 min dziennie na gimnastyke twarzy, czy za kilka lat oddać się w ręce chirurga. Decyzja zależy do Was!

Aby zacząć ćwiczyć potrzebne nam jest tylko lustro i chwila spokoju, każde ćwiczenie warto powtarzać 10 razy. Podczas ćwiczeń można stać, leżeć lub siedzieć:)
Gdy ćwiczenia wejdą Wam w nawyk- lustro nie będzie potrzebne- wtedy zacznijcie ćwiczyć wszędzie- w korku, w wannie i przed telewizorem:P

Najpierw trochę informacji wstępnych: należy wiedzieć, że nasza twarz dzieli się na tzw. piętra:

-część dolna- czyli żuchwowa- ćwiczenie tych mięśni ujędrnia szyję, wyszczupla policzki, poprawia owal twarzy. Ćwiczone mięśnie to mięsień szeroki szyi, mięsień okrężny ust, bródkowy, policzkowe, obniżające kąty ust i żwacze.

-część środkowa- czyli szczękowo -nosowo- jażmowa- ćwiczenia te pozwalają nam modelować policzki, wygładzać zmarszczki pod oczami i spłycać bruzdy, które łącza nos z wargą. Ćwiczymy tutaj górne partie mięśni policzkowych, mięśnie jarzmowe (mniejsze i większe), żwacze, dźwigacze wargi górnej, poprzeczne nosa i śmiechowe.

-górna- oczodołowo-czołwa – ćwiczenia te zapobiegają powstawaniu pionowej bruzdy między brwiami, poszerza szpary powiek, zapobiega obrzękom oczy, spłyca kurze łapki. Ćwiczymy tu mięśnie okrężne oka, mięśnie skroniowo- ciemieniowe, czołowe oraz tzw. marszczyciela brwi.

Aby gimnastyka miała sens i widoczne były efekty, należy je wykonywać regularnie. Pocieszające jest to, że nawet jeśli zrobi nam się przerwa w ćwiczeniach, to nic nie idzie na marne, w momencie gdy znów zaczniemy ćwiczyć, nasze mięśnie dość szybko wrócą do dawnej formy.

Macie ochotę na naturalny botoks dla swojej twarzy?
Z biegiem czasu będę przybliżała Wam ćwiczenia na różne partie mięśni.

Ważna informacja!
Jeśli miałaś ostatnio (2-3msc) wypełniane zmarszczki, robione ostrzykiwania lub jakieś inne mocno inwazyjne zabiegi to niestety, ale nie możesz wykonywać takich ćwiczeń (podobnie jak masaży twarzy).Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do Twojego lekarza-zapytaj Go!

Na początek radze Wam wykonywać góra 2-3 ćwiczenia, aby weszły Wam w nawyk i abyście nie przytłoczyli się ilością ćwiczeń- bo szybko Was to zniechęci.

Zaczniemy od ćwiczeń prostych, ale zapewne każdemu potrzebnych – mianowicie ćwiczenia mięśni oka.

Mięśnie okrężne oka.
Ćwiczenie to wzmocni nam górną i dolną powiekę oraz będzie przeciwdziałało kurzym łapkom.
Na początek zwyczajnie zamykamy i otwieramy ocyz- tylko kontrolowanie oraz z pełną świadomością. Dołóżcie do tego siły-abyście czuły nacisk powiek. Musicie czuć mięśnie przy zewnętrznych kącikach powiek.

Mięśnie dźwigacze górnej powieki.

Ćwiczenie to ma na celu zapobieganie ciężkim, opadającym powiekom.
Robimy tzw. wytrzeszcz- czyli patrząc w lustro, unosimy tak powieki jakby chciały dotknąć brwi- im więcej białka nad tęczówką-tym lepiej (zdjęcie na górze). Najlepiej jak taki wytrzeszcz przytrzymamy przez chwilę-na początku może być to trudne. I pamiętajcie o wyprostowanej i swobodnej sylwetce.

Mięśnie okrężne oka
Profilaktyka lub korekcja worków pod oczami.
W tym ćwiczeniu nasze oczy mają się zachowywać tak jak przy ich mrużeniu przy ostrym słońcu. Unosimy dolne powieki ku górze- mrużąc oczy. Staramy się wytrzymać jak najdłużej.

A tutaj filmik prezentujący podobne ćwiczenia

 

Ćwiczenia pochodzą z książki Catherine Pez-”Gimnastyka twarzy”

zdjecie http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2013/Mar/18/10071/womens_fitness_facial_yoga_exercises1_thumb.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge