Krótko o kwasie hialuronowym…

Posted on Posted in Recenzje kosmetyków

Kwas hialuronowy większość ludzi kojarzy dzięki kremom, czy ostrzykiwaniu. Tymczasem należy pamiętać, że ta substancja występuje naturalnie w naskórku oraz skórze właściwej.

W całym organizmie znajdziemy go ok. 15g- należy jednak pamietać, że z wiekiem jego ilość maleje. Kwas hialuronowy w naszym organizmie znajduje się w gałce ocznej, mazi stawowej i przede wszystkim w naszej skórze.Składnik ten rzeczywiście oddziaływuje na wygląd i sprężystość skóry- zatem nie jest to tylko wybryk marketingu:)

salon kosmetyczny gdańsk osowa

Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania wody, dlatego skóra po jego zastosowaniu staje się gładsza. Ponadto kwas hialuronowy w połączniu z kolagenem daje efekt materaca, chroni skórę przed deformację i poprawia napięcie skóry. Kolejnym doskonałym plusem HA są właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, i jest błonotwórczy.

Co ważne przyśpiesza produkcję filagryny (jej niedobór objawia się suchością na grzbietach dłoni).

Kwas hialuronowy znajdziemy jako dużo, średnio, mało cząsteczkowy. Największa przenikalnością charakteryzują się te małe cząsteczki- nawilżają skórę i przyczyniają się do gojenia ran oraz stymuluja syntezę w fibroblastach.

Duże pozostają jako warstwa ochronna na skórze, chronią przed drobnoustrojami, zabezpieczają.

Zatem  zwykła informacja „serum z kwasem hialuronowym” to trochę za mało. Pamiętać nalezy tez o tym, że sma kwas hialuronowy to nie ratunek na wszytskie bolączki naszej skóry, obecnie  dużym problemem jest przesuszenie i wiotkość  skóry. Prawdopodobnie za kilka lat ok 50% populacji nie będzie miało ceramidów, co  oznacza bardzo suchą cerę.Dlatego oprócz kwasu hialuronowego ważną kwestią są lipidy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge