Każdy wolny rodnik zabiera Ci ATP ze skóry ( o masażu próżniowym)

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zabiegi kosmetyczne

Masaż próżniowy czyli tzw masaż ssący to rytmiczne i kontrolowane zasysanie fałdu skórnego oraz masowanie go. Masaż taki eliminuje toksyny, uelastycznia skórę.

Rusztowaniem skóry są włókna sprężyste – kolagen i elastyna. To one zawdzięczają skórze napięcie i elastyczność. Po masażach fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, dlatego też tego typu zabiegi często nazywamy nieinwazyjną stymulacją tkanki łącznej. Skóra bowiem do pracy pobudzana jest naturalnie.
Masaż próżniowy, który wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym połączony jest z prądami TENS. Prądy te w skrócie mówiąc trenują nasze mięśnie, aby nie opadały, pisałam o nich już tu i tutaj.
Połączenie tych dwóch technik pobudza produkcję ATP w naszej skórze, co to oznacza?
ATP to biologiczna energia niezbędna do funkcjonowania wszystkich komórek (potrzebna jest także do produkcji kolagenu). Energia ta podtrzymuje wszystkie komórki przy życiu.Tak jak wspomniałam fibroblasty potrzebne są do produkcji kolagenu, niestety komórki te bardzo podatne są na uszkodzenia przez wolne rodniki, wtedy wszystkie procesy w tej komórce są zredukowane. Wtedy właśnie tej uszkodzonej komórce może pomóc energia ATP, która właśnie zostanie pobudzona przez zabieg masażu próżniowego +  prądy TENS.
To takie zamknięte koło:
Komórki produkujące kolagen+ atak wolnych rodników (stres, zanieczyszczanie, papierosy itd.) = uszkodzenie komórki = mniej kolagenu w skórze

salon kosmetyczny kraków
Pomoc?
Zabiegi zwiększające ATP czyli właśnie Masaż pompą Vaccum + prądy Tens + kwas hialuronowy czyli zabieg z Żelazkiem Przeciwzmarszczkowym (chociaż nazwa brzmi dumnie i groźnie, wcale nie jest to zabieg tylko i wyłącznie dla osób ze zmarszczkami, polecam tym osobom, które powoli widzą, że ich skóra zmienia się na ich niekorzyść).

 

 

 

Zdjecie http://www.eucerin.pl/nasze-badanie/fakty-naukowe/q10-active

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge