Kąpiele odtruwające pomocne m.in. przy trądziku

Posted on Posted in Leczenie trądziku, Odmładzanie w kosmetyce, Odżywianie dla skóry

Zazwyczaj jeśli mówimy o skórze to myślimy o twarzy, natomiast nasza skóra to mniej więcej 2m2. Skóra to wrota do naszego organizmu – chroniące przed złym, ale i wypuszczające to co niedobre. Niestety obecnie często sami zaburzamy te dwie funkcje. Jak?

Przykładowo kąpać się w przepięknie pachnących płynach (z dużą ilością chemii) w gorącej wodzie. Ciepła woda powoduje rozszerzenie porów skóry, a to zwiększa wchłanianie się substancji aktywnych. Naprawdę chcecie wchłaniać syntetyczne zapachy, slsy i parabeny?
Na tej samej zasadzie trzeba pamiętać, że po ćwiczeniach fizycznych należy wziąć kąpiel, przecież nie chcemy znów wchłonąć toksyn, które wydzieliliśmy, prawda?
Mam dla Was 3 propozycje kąpieli zdrowotnych:
kąpiel z wodą utlenioną – na pełną ciepłą wannę dodajemy ok 5-6 buteleczek wody utlenionej. Kąpiel powinna trwać ok 30minut. Nie stosujemy dodatkowo żadnych, mydeł, żeli. Taka kąpiel pomaga w detoksykacji organizmu.
kąpiel w chlorku magnezu– czystego do analizy – do ciepłej wody dodajemy 2 szklanki chlorku magnezu. Taka kąpiel uzupełni niedobory magnezu, nawet lepiej niż magnez podawany doustnie. Wiele osób po takiej kąpieli dostaje naprawdę Powera. Kapie powinna trwać ok.30minut i również powinna przebiegać bez kosmetyków. Chlorek magnezu ma działania antyzapalne, antyseptyczne co może pomóc np. przy trądziku na plecach. Jeszcze na koniec dodam, że przy problemach z tarczycą lepiej jest zamiast chlorku magnezu stosować siarczan magnezu opisany poniżej. Osobiście uwielbiam !
– kąpiel w gorzej soli tzw. Epson – doskonała na zmęczenie, bóle mięśni, bóle głowy. Na wannę potrzebujemy około 2 szklanek, można dodać też ulubiony olejek eteryczny. Kąpiel powinna trwać ok. 20minut. Sól Epson zamiast chlorku magnezu ( kąpiel nr 2), zawiera siarczek magnezu. Siarka świetnie działa na włosy, paznokcie i oczywiście skórę. Soł ta oczyszcza, odtruwa, działa antybakteryjnie i antyłojotokowo, a nawet odmładza Sól ta ma neutralne pH dla skóry.

trądzik na plecach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge