Jaki kwas do jakiego trądziku?

Posted on Posted in Leczenie trądziku

Jeżeli zdecydowaliśmy się na leczenie trądziku kwasami, to należy zwrócić uwagę na to jaki trądzik nas dotyczy. Inaczej postępujemy przy trądziku zaskórnikowym, inaczej przy stanach zapalnych. Jaka jest moja recepta?

Jeżeli mamy sam trądzik zaskórnikowy, to początkowo oczyszczam go manualnie. Nie jestem fanką tego zabiegu z wielu względów, ale akurat przy trądziku zaskórnikowym wykonuję ten zabieg (ale tylko wtedy gdy nie mamy stanów zapalnych!). Po tygodniu od zabiegu wykonuję kwas pirogronowy. Później wykonuje taki zabieg co 7-14 dni, max. 5 zabiegów. Jeżeli podstawą problemu naszego „trądziku” są rozregulowane gruczoły łojowe to ta terapia naprawdę daje świetne efekty.
Pamiętajmy, że oczyszczanie manualne nie likwiduje nam problemu trądziku, jedynie oczyszcza gruczoły, problem są rozregulowane gruczołu- a sam zabieg oczyszczania na niego nie zadziała, zadziała kwas.

Jeżeli mam osobę ze stanami ropnymi, to absolutnie nie wykonuję oczyszczania, aby nie roznieść tego pięknego stanu, który już mamy. Wykonuję wtedy najczęściej kwasy łączone – najpierw kwas salicylowy, później azelainowy. Oczywiście podczas jednego zabiegu.
Zdarza się u 10-20% klientów, że przy pierwszych 3 zabiegach mamy pogorszenie stanu skóry, po 4-5 zabiegu skóra się stabilizuje. W celu podtrzymania stanu skóry wykonuję potem 1 zabieg na 1-1,5 miesiąca (przy najmniejszej skutecznej dawce). Jeżeli wystąpi sytuacja, że po kwasie salicylowym pozostaną zaskórniki, to wykonuje wtedy oczyszczanie manualne i wracam do swojego schematu pracy jak przy trądziku zaskórnikowym czyli kwas pirogronowy.

kwasy na jesień
Jesień to wspaniały czas na zabiegi z kwasami !

Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa wykonuję tylko kwas azelainowy. Dlaczego ? Po co przeciążać i dodawać skórze już ze stanem zapalnym, dodatkowym stan zapalny? Oczywiście umówmy się że mamy różne peelingi, różne ich moce, pH itd.

Pamiętajmy, że im większa objętość łoju na skórze tym, pH naszej skóry jest bardziej obojętne, dlatego powinniśmy codziennie zakwaszać skórę np.tonikami z kwasami.

Zapraszam na zabiegi z kwasami

najlepsza kosmetyczka w gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge