Jak wyleczyć trądzik- historia klientki

Posted on Posted in Leczenie trądziku, Zabiegi kosmetyczne

P. Agnieszka jest dowodem na to, że z zaleczyć trądzik można dość szybko, pod warunkiem doboru dobrej pielęgnacji i zabiegów. Pani Agnieszka miała problem z trądzikiem tylko w partii czoła, reszta twarzy była bardzo ładna. Na czole tworzyły się grudki i krostki.
Pierwszą moją radą było odsłanianie twarzy od grzywki, czyli spinanie jej gdy jesteśmy w domu. Bakterie wywołujące trądzik, uwielbiają się rozmnażać w środowisku gdzie nie ma tlenu. Grzywka im sprzyjała. W karcie pozabiegowej rad było jeszcze kilka np. mycie twarzy płynem do higieny intymnej czy ostropest plamisty. Pani Agnieszka dodatkowo na noc stosowała Duac, który w składzie ma nadtlenek benzoilu i klindamycyne.

Po skończonej terapii, która trwała tylko 4 zabiegi (Pani Agnieszka wracała na wakacje do rodzinnej miejscowości), dostałam smsa „Moja mama i ciocia są w szoku, że udało się Pani takie cuda z czołem zrobić”. Ja tez byłam bardzo zadowolona z efektów. Przede wszystkim zmian grudkowo- krostkowych nie było, nie wyskakiwało nic nowego. Nie wiem czy przebarwienia się zmniejszyły, bo zrobiłam tylko jedno zdjęcie podczas naszej terapii.

Zdjęcie poniżej jak dobrze pamiętam jest po 2gim lub 3cim zabiegu, widać slady po grudkach, które praktycznie się wygoiły.

leczenie trądziku gdańsk

Podczas terapii wykonałam 4 zabiegi: 22maj, 29 maj, 9 czerwiec i 16 czerwiec.

Oczywiście rozpoczęło się od analizy mikrokamerą- wykonuję ja zawsze. Po analizie zdecydowałam, że najlepszym zabiegiem dla skóry P. Agnieszki będzie zabieg mocno dotleniający.
Początkowo złuszczyłam skórę oxybrazją, która też już ją ładnie dotleniła, pomogła też delikatnej i wrażliwej skórze na policzkach. Pamiętajmy o tym, że zabieg ma służyć całej skórze, a nie tylko w tej partii gdzie jest problem. Po oxybrazji, wykonywałam prądy Darsonvala, które są mocno bakteriobójcze, następnie przemasowałam twarz emulsją nawilżającą. Kolejnym etapem było nałożenie maski, a w zasadzie 2 masek:
– na partię trądzikową maskę z nadtlenkiem wodoru. Nadtlenek wodoru wchodzi w kontakt z katalazą w naskórku i skórze właściwej. Katalaza rozkłada go na molekularny tlen i wodę.Cząsteczki tlenu wytwarzają na skórze duże ciśnienie. Tlen przenika do skóry- dodatkowo ją dotleniając, zwiększając odżywienie i i dotlenienie skory
– na resztę części twarzy maskę z wit C.
Na to wszystko na 20min uruchamiałam tlenoterapię, która jeszcze mocniej potęgowała efekt zabiegu.

Tak wyglądały 3 zabiegi. Przy 4 zabiegu ze względów technicznych sprzętu musiałam wykonać kawitację z 2,5% kwasem mlekowym. Tutaj skóra trochę nam się zbuntowała, lekko i chwilowo wysypało Panią Agnieszkę. Był to tzw. wysyp z podrażnienia, małe, lekkie grudeczki. Taki wysyp może się zdarzyć właśnie po kwasach jak widać nawet po 2,5% kwasie, który jest bardzo delikatny (widocznie Duac i nawet tak niski kwas niepodpasował skórze) . Nie przejmujcie się nigdy takim wysypem, wystarczy tylko dobrze nawilżać skórę i po 3-4 dniach nie będzie śladu.Tak własnie było ze skóra Pani Agnieszki, prosiłam o odstawienie Duacu na 2-3 dni i mocne nawilżenie, wszystko znikło. Prosiłam Pania Agnieszkę, aby kontaktowała się jeśli trądzik będzie wracał – wtedy na pewno napiszę, jak wygląda sprawa:)

Jeśli macie problemy z trądzikiem to serdecznie zapraszam na konsultację i zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge