Jak przygotować się do makijażu ślubnego?

Posted on Posted in Makijaż i analiza kolorystyczna

Na swoim ślubie każdy chce wyglądać doskonale. Niestety bardzo często przygotowanie twarzy do tej uroczystości, znaczy u Pań tyle co zrobienie makijażu;)
A u Panów? Sami sobie odpowiedzcie.
kosmetyczka kraków

Przygotowanie twarzy powinno się zacząć kilka miesięcy wcześniej jeśli nasza skóra jest problematyczna, a jeśli jest w doskonałym stanie to także nie proponuje zostawiać wszystkiego na ostatni moment.

Nie będą opisywała skór problematycznych, bo jasne jest, że trądzik, naczynka, przebarwienia po prostu trzeba leczyć, i to nie tylko przed ślubem.

Przy cerach gdzie nie mamy większych problemów warto wybrać się 2 miesiące wcześniej do kosmetyczki, aby odświeżyć skórę – lekkie złuszczanie lub zabiegi nawilżające.
Na skórze złuszczonej i nawilżonej makijaż lepiej się trzyma i po prostu wygląda lepiej.
Zabiegi polecam wykonać wcześniej, na wypadek reakcji alergicznych. Jeśli wszystko jest w porządku – zabieg można wykonać kolejny raz na kilka dni przed ślubem.

Podobnie jest z depilacją – przed ślubem polecam wybrać się na depilację wąsika, bródki itd. (nawet jeśli jest meszek)- podkłady mają to do siebie, że uwydatniają włoski, i później wygląda to nieestetycznie. Jeśli nigdy nie miałaś robionej depilacji wybierz się na nią ok.1,5 miesiąca wcześniej, aby wiedzieć jak Twoja skóra zareaguje – może być podrażniona, lub może męczyć Cię zapalenie mieszków włosowych. 1,5 miesiąca wcześniej to odpowiedni czas na zagojenie się skóry- gdyby jej coś dolegało. Jeśli nie będzie żadnych objawów powtórz depilację ok.2 tyg przed weselem.

Podobną sytuację mamy brwiami – jeśli nigdy wcześniej nie robiłaś regulacji brwi i henny to wybierz się na nią wcześniej. Przed ślubem powtórz ten zabieg ok. 5 dni wcześniej. Jeśli brwi z jakiś powodów wyjdą za ciemne, zdążą trochę się wypłukać.

Częstym błędem Pań młodych jest opalanie się w przed dzień wesela. Nie polecam, po solarium nasza skóra jest wysuszona, a jeśli przesadzimy z ilością minut może być podrażniona. Należy także pamiętać, że nigdy nie opalamy się po depilacji.

Makijaż – jeśli wybierasz się na makijaż do kosmetyczki/wizażystki to od razu proponuje wykonać makijaż próbny. Pomoże on uniknąć stresu w dniu ślubu… przecież makijażystka nie zgadnie czego od niej oczekujecie:) Ponadto od razu warto zaznaczyć swojej makijażystce, czy nie będziecie się mocniej opalać, aby w dzień ślubu była w gotowości z ciemniejszymi podkładami.

Jeśli chodzi o Pana Młodego, to również polecam wybrać się na zabieg odświeżający skórę, oraz lekka regulację brwi. Krzaczaste, zrośnięte brwi naprawdę nie wyglądają dobrze – szczególnie na zdjęciach dodają dramaturgi. Panów także zachęcam do lekkiego makijażu – delikatnego wyrównania kolorytu cery oraz przypudrowania.

2 thoughts on “Jak przygotować się do makijażu ślubnego?

  1. Jeśli wybiera sie Pani do kosmetyczki przed ślubem, to warto wspomnieć, jej o zbliżającym się wydarzeniu – na pewno coś doradzi, i przede wszystkim- dzięki świadomości, będzie bardziej „ostrożna”. Należy pamiętać, że wszyscy wpadamy w rutynę i wtedy zdarzają się błędy w sztuce- a tego przed weselem na pewno nie chcemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge