Jak pielęgnować skórę po kwasach?

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

Widzę wiele wątków na forach, blogach gdzie Panie płaczą, że skóra mocno się łuszczy, jest podrażniona, czerwona po kwasach, czasem powstają lekko miodowe plamy na twarzy, czasem wyglądamy jak 80 letnia kobieta. Te wszystkie reakcje są prawidłowe- tak może działać kwas. Uspokoję Was to wszystko minie- pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji cery.

Nagrałam 36 minutowe video o tym jak działają kwasy, jak pielęgnować skórę po kwasach, jak radzić sobie z efektami ubocznymi! https://pinqwin.pl/produkt/szkolenie-szybka-pomoc-w-poparzeniach-kwasami/

Jeśli skóra lekko nam się łuszczy i ściąga, to stosujemy kremy typu: Iwostin: Krem przywracający nawilżenie Purritin Rehydrin
Jeśli skóra wygląda jak skorupa, mocno ściąga, są na niej jakby plamy to: przemywamy ją tylko lekko wodą, osuszamy jednorazowym ręcznikiem, na to kładziemy La Roche Posay, Cicaplast (Preparat przyśpieszający regenerację naskórka), jeśli nasza skóra naprawdę wygląda źle, bardzo nas ściąga, wygląda jakbyśmy były poparzone to nakładamy Alantan plus maść. Niestety ten okres musimy przetrwać, najczęściej po 7 dniach wszystko jest w porządku.
Jeżeli jesteśmy po bardzo mocnych kwasach np. TCA, a opuchlizna, zaczerwienienie nie mijają (po 4-5 dniach) należy powtórnie zgłosić się do lekarza, bo być może mamy uczulenie na dany kwas.

O czym należy jeszcze pamiętać:
– nie wolno stosować kosmetyków podrażniających skórę np. toniki z alkoholem,
– nie wolno robić peelingów
– nie wolno odrywać łuszczącej się skóry – bo mogą powstać blizny
– należy stosować filtry UV (najlepiej 50+) podczas wychodzenia na zewnątrz

Podrażnienie skóry po silnym kwasie
Podrażnienie skóry po silnym kwasie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge