Dlaczego warto robić maski gipsowe?

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Odżywianie dla skóry

Maska gipsowa nazywana jest też termomodelującą lub termoaktywną.

Mam wrażenie, że wiele kosmetyczek nie docenia wartości masek gipsowych. Z tego co pamiętam u mnie na uczelni taką maskę wykonywałyśmy-raz może dwa razy. Szkoda, bo efekty po takiej masce są naprawdę dobre. Obecnie oprócz zwykłych masek gipsowych, można dostać maski gipsowo-algowe.

Na czym polega taka maska?

Pierwszą fazą tej maski jest nałożenie grubej warstwy maski kremowej- może to być maska z lipidami, z kwasem hialuronowym, czy z witaminą C. Nie może to być maska eksfoliująca, czy zbyt „lekka”, najlepiej aby była to treściwa maska. Na to nakładamy gazę- robimy dziurki na nos i na oczy jeśli klientka ma klaustrofobię. Przygotowujemy maskę gipsową, lub gipsowo-algową i rozprowadzamy ją wraz z przebiegiem mięśni. Maski te można przygotowywać na ciepło lub zimno w zależności od wskazań do zabiegu oraz wskazań producenta. Przykładowo masek rozgrzewających nie powinno się nakładać gdy występują silne teleangiektazje, ponieważ pod wpływem ciepła z maski naczynia te rozszerzą się jeszcze bardziej, co nie jest wskazane przy tego typu skórze. Jeśli klientka ma katar i jest utrudnione oddychanie zupełnie powinno się zrezygnować z maski. Przy chorobach tarczycy powinno omijać się szyję. „Gipsówki” nie nakładamy także po zabiegach z  kwasami.

kosmetyczka roku 2015
Źródło: http://www.freeimages.com/photo/masks-1548494

Najczęstszym składnikiem masek gipsowych jest calcium sulfate czyli siarczan wapnia, przyczynia się on do termicznego procesu wiązania wody, dzięki czemu może wspomagać wnikanie substancji czynnych zawartych w preparatach. Maski gipsowe potęgują  efekt okluzji – co również wspomaga wchłanianie się substancji aktywnych z masek. To naprawdę niesamowite jak bardzo okluzja pomaga wchłonąć maski naszej skórze. Bez zastosowania maski gipsowej nigdy nie udało mi się uzyskać wchłonięcia tak dużej ilości maski przez skórę. Oczywiście można powiedzieć, że większość tej maski wchłania się w gazę i na pewno po części tak jest, natomiast… swojego czasu robiłam nawet test – ile maski wchłonie skóra przy pomocy gipsówki, a ile gdy jest podgrzewana lampą sollux. Maska gipsowa wygrała i pod względem ilości wchłonięcia maski i pod względem efektu nawilżenia skóry ( okluzja dodatkowa ogranicza odparowanie). Wspomnieć muszę też o minusach takiej maski – jest ona  czasochłonna- gaza, przygotowanie maski, nałożenie – to wszystko zajmuje czas…

Co jeszcze ważne przy tego typu maskach- w miarę zastygania maska ta „kurczy się”, można powiedzieć, że modeluje twarz i daje efekt naprężenia. To naprawdę bardzo fajna maska dla cer dojrzałych.Maskę gipsową można stosować na twarz, dekolt, piersi – ja bardzo zadowolona jestem z efektów maski na biust i maski algowo-gipsowej Hydro Hyal Bielendy.

Dla kogo maski gipsowe?

– dla cer mocno przesuszonych

– dla cer dojrzałych

– dla cer potrzebujących liftingu

– przed wielkim wyjściem

 

Maskę gipsową wykorzystuję u siebie w gabinecie np. w zabiegu „konkursowym”.

Przyjdź na zabieg do Kosmetyczki Roku 2015:)

kosmetyczka roku 2015 karolina łukaszewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge