Depilacja woskiem – nie taka straszna!

Posted on Posted in Zabiegi kosmetyczne

Depilacja -przygotuj ciało do lata!

Zastanawiasz się nad depilacją woskiem u kosmetyczki, ale nie wiesz jak się przygotować? jak przebiega zabieg? Koniecznie przeczytaj poniższe informacje.

Jakie mamy rodzaje depilacji woskiem?
Wyróżniamy depilację paskową (wosk miękki) oraz bez paskową (wosk twardy).
Depilacją paskowa ( przy użyciu fizelinowych pasków) najczęściej wykonuje się depilację nóg i rąk, pachy. Jeśli chodzi o ręce i nogi to najczęściej używamy wosków w rolce. Jeśli chodzi o pachy, czy nawet bikini technika jest trochę inna: najpierw nakładamy szpatułką wosk, a później przykładamy fizelinowy pasek, pocieramy i zrywamy. Jest to metoda szybka i dokładna, jest troszkę bardziej bolesna niż ta bez paskowa. Dlatego woskiem bez paskowym najczęściej wykonujemy depilacje twarzy, bikini, pachy.

Jakie partie możemy depilować?
Zaczynając od twarzy np. boki twarzy, brwi, wąsik, broda, poprzez ręce, nogi, bikini, pachy, czy nawet włosy w nosie.

Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty utrzymują się do ok.3-4tygodni, jeśli depilacja przeprowadzana jest regularnie, to włosy rosną słabsze i nie rosną już takie gęste.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?
Początkowo musimy się zastanowić, czy nie ma przeciwwskazań do depilacji, takich jak :
popękane naczynka
– żylaki, stany przed żylakowe, zapalenie żył
– ciąża
– alergie
– cukrzyca
– stany ropne i zapalne, owrzodzenia
– łuszczyca
– obrzęki
– świeże blizny
– epilepsja
– świeże rany i ubytki skórne
– niska krzepliwość krwi
– gorączka
– miesiączka
-ciężki choroby typu nowotwór itd.
Dzień przed zabiegiem dobrze jest zrobić peeling, w dzień zabiegu nie należy stosować balsamu.

Nie przejmuj się jeśli przed zabiegiem nie masz gdzie się „odświeżyć”. To żaden problem w gabinecie otrzymasz chusteczki odświeżające oraz jednorazową bieliznę.

Jak będzie wyglądał zabieg?

Tutaj chyba najwięcej pytań jest jeśli chodzi o depilację bikini.Depilacja bikini będzie najskuteczniejsza jeśli włoski będą miały długość nie mniejszą niż 5 mm nie większą niż 1 cm (czym dłuższe włosy tym bardziej boli – może być tak, że kosmetyczka musi najpierw przyciąć włoski -przedłuża to zabieg). Zabieg depilacji jest przeprowadzony w intymnej atmosferze. Klientka dostaje jednorazowe stringi, zostaje sama w gabinecie aby mogła się spokojnie przebrać – gdy jest gotowa kładzie się na fotel. Zostaniesz poinstruowana w jaki sposób się ułożyć aby można było bez problemu nałożyć wosk – należy zgiąć nogę w kolanie i przyciągnąć do klatki piersiowej lub ułożyć na boku, tak aby Tobie było wygodnie. W przypadku depilacji okolicy pomiędzy pośladkami zostaniesz poproszona o położenie się na boku i zgięcie jednej nogi w kolanie. Bikini depilowane jest małymi fragmentami, skóra musi być mocno napinana i przytrzymywana – można pomagać kosmetyczce i napinać rękami skórę w miejscach które Ci wskaże. Po depilacji nakładane są preparaty łagodzące. Jeśli klientka ma skłonność do zapalenia, podrażnienia mieszków włosowych po depilacji może być wykonany zabieg d’arsonvalizacji (działanie dezynfekujące, przeciwzapalne).

Czy będzie bolało?
Zawsze trochę boli, ale to nie prawda, że ból jest nie do wytrzymania. Gdyby tak było, nikt by się nie decydował na zabieg:)
Odczuwanie bólu u kobiet jest regulowane hormonalnie, najwyższą odporność na ból wykazują w pierwszym tygodniu po zakończeniu miesiączki i wtedy najlepiej wykonać depilację.
Ponadto jest to też kwestia bardzo indywidualna, są klientki, które prawie nie czuja depilacji bikini, a pachy to ogromny problem, są klientki, które czuja dyskomfort przy depilacji nóg, a pachy to dla nich błahostka. Nie ma reguły, dlatego nie warto się „nakręcać”, że będzie bolało. Jedyne co mogę zagwarantować, to to, że wosk używany do depilacji miejsc wrażliwych to jeden z delikatniejszych na rynku Monoi of Tahiti. Wykonując zabieg dostosowuję jego tempo i ilość wyrywanych włosów do życzeń klientki. Można robić dłuższe przerwy, depilować mniejsze fragmenty by zabieg był jak najbardziej komfortowy.Należy pamiętać, że podczas depilacji wszystkich partii ciała może nastąpić przerwanie naskórka, nie musi być to wynikiem nieprawidłowo wykonanej depilacji – może to być następstwem nieprawidłowego stanu skóry lub charakteru włosa (zdarza się to jednak niezwykle rzadko).
depilacja kraków

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Należy pamiętać, że normalnymi reakcjami są: rumień, nadwrażliwość skóry, lekkie pieczenie, delikatny obrzęk około mieszkowy, czy nawet lekkie krwawienie W zależności od skóry mogą trwać od kilku godzin do około dwóch dni.
Bardzo ważną kwestią jest niekorzystanie przez pierwsze 2-3 dni z solarium, sauny, basenu,

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku na zabieg depilacji. 

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (lukaszewicz.karolina@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

One thought on “Depilacja woskiem – nie taka straszna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge