Czy widzisz u siebie oznaki starzenia się skóry?

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zrozum swoją skórę

Jeśli nie wiesz o co chodzi, to przeczytaj ten post – od razu na pewno jakieś oznaki zauważysz…jestem pewna – takie są kobiety;)Ale spokojnie nie o to mi chodzi, żebyś od razu zaczęła się odmładzać w wieku 25lat. Ważna jest świadomość i zrozumienia procesów naszej skóry, aby można było zawczasu reagować:)

skóra1

Naturalne oznaki starzenia się skóry:

Suchość– Gdy jesteśmy młodzi nasza skóra produkuje duża ilość sebum, dlatego skóra jest pełna blasku i wygląda świeżo dzięki składnikom nawilżającym. Gdy zaczyna się starzeć, szczególnie w okresie przed menopauzą – tarci zdolność do zatrzymywania wilgoci. Należy pamiętać, że nawilżanie skóry to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, gdy tylko zacznie nam doskwierać lekkie ściąganie po umyciu twarzy to już najwyższy czas na krem nawilżający.

Zmiany w kolorycie -Wraz z wiekiem skóra zmienia kolor- staje się ziemista, spowodowane jest to załamaniem bariery skórnej (dlatego należy dbać o barierę skórną-stosować kremy ochronne, barierowe) oraz zwolnieniem cyklu złuszczania (dlatego należy robić regularnie peelingi i zabiegi złuszczające).Takie zmiany kolorytu najbardziej widoczne są na cerze palacza.
Ponadto zmiany hormonalne oraz nie równomierne rozmieszczenie melaniny (barwnika), może powodować to, iż skóra straci równomierny koloryt i blask.

Ścieńczenie warstw skóry– Z wiekiem skóra staje się cieńsza ponieważ zanikają warstwy podskórnego tłuszczu. Na cieńszej skórze pojawiają się zmarszczki. Są jednak preparaty które powodują odmłodzenie i zgrubienie skóry np. retinol.

Zwiotczenie skóry – skóra staje się wiotka, gdy tkanka łączna traci elastyczność i zdolność odnawiania się oraz gdy mięśnie twarzy słabną Najczęściej taka skóra widoczna jest w okolicach żuchwy, szyi. Na taki stan rzeczy na pewno pomoże face fitness ( yoga twarzy) oraz zabiegi mikrostymulacji prądami np. żelazko przeciwzmarszczkowe.

Zmiany w unaczynieniu – w momencie gdy się starzejemy, stan naszych naczyń krwionośnych również może ulec pogorszeniu- zatem nasza skóra nie jest już tak dobrze zaopatrzona w składniki odżywcze i tlen. Niestety naczynia w takim okresie są bardzo podatne na uszkodzenia-pękanie.

Większa widoczność porów – pisałam już, że w momencie starzenia się skóry powstają zaburzenia rogowacenia skóry. Niestety takie zrogowaciałe komórki gromadzą się wokół porów i przez to one są znacznie bardziej widoczne. Panie czasem porównują to do pomarańczowej skórki. Polecam na to peelingi chemiczne i mechaniczne.

Wolniejsza regeneracja – Jak wiemy już od 25 roku życia ubywa nam kolagenu i elastyny, a z biegiem czasu również nowych komórek naskórka. Zatem jeśli jesteś osobą dojrzałą, potrzebujesz więcej czasu na regenerację skóry niż jeszcze kilka lat temu- należy o tym pamiętać przy wykonywaniu serii zabiegów mikrodermabrazji czy innych złuszczań.

 

Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku Osowie na odmładzające zabiegi.

Jeśli masz więcej pytań napisz do naszej kosmetyczki (centrumodmladzania@wp.pl) chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.

Na podstawie wiadomości własnych oraz LNE 6/2013

zdjęcie http://www.ikobiety.pl/wp-content/uploads/2009/12/sk%C3%B3ra1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge