Co zrobić gdy… zbyt ciemna henna brwi?

Posted on Posted in Makijaż i analiza kolorystyczna

Zbyt ciemne brwi po hennie?
Nie ważne czy zrobiłaś je sobie sama w domu, czy po przyjściu z gabinetu kosmetycznego okazało się, że są za ciemne. Nie ma co panikować- są na nie sposoby.
Najpierw napiszę, że oczywiście lepiej zapobiegać takim sytuacjom –  dlatego ja w swoim gabinecie  Paniom, które są po raz pierwszy robię hennę żelową- jest delikatniejsza, praktycznie nie łapie skóry.

Zatem gdy pragniecie delikatnych brwi, i chcecie być pewne, że będą delikatne –  poproście kosmetyczkę o hennę żelową.

Oczywiście firm produkujących hennę profesjonalną jest wiele:
Henny żelowe: Refectocil, Kallos, Intensive, Binacil.
Henny proszkowe: Anna Hornung, henna „Krakowska”, „Szczecińska”, Active, Allepaznokcie.

henna salon kosmetyczny gdańsk
Zapewne jest ich więcej, ale ja znam i stosuje te powyższe. Oczywiście każda z tych firm ma co najmniej 3 odcienie henny, oczywiście góruje Refectocil, który odcieni ma aż 9! Niektóre z tych henn są ciemniejsze i chwytają bardzo mocno, inne dają delikatniejszy efekt, ale równie dobrze się trzymają. Jedne jest fajnie pomieszać, inne zupełnie się do tego nie nadają.
Proszę weźcie pod uwagę, to, że gdy jesteście pierwszy raz u danej kosmetyczki, to ani ona nie wie jak szybko łapią wasze brwi, ani nie jest jasnowidzem- dla każdego przecież słowo „delikatny, lekki kolor” ma inne znaczenie. Oczywiście nie chcę powiedzieć, że wszystko będzie w porządku-  jeśli poprosicie o delikatne brwi, a dostaniecie  grube i kruczoczarne.
Na forach internetowych można znaleźć wiele wątków gdzie Panie uskarżają się na zbyt ciemne brwi po hennie. Trochę mnie to dziwi, bo jest naprawdę wiele sposobów na domycie henny– praktycznie do takiego stopnia jaki sobie wymarzymy.
1. To zwykłe domywanie henny mydłem i ciepłą wodą – u mnie w salonie domywam tak najczęściej i jest w porządku.
2. Domywanie płynem do demakijażu – działa lepiej niż mydło.
3. Nałożenie zwykłej pianki do golenia dla mężczyzn na kilka, kilkanaście minut.
4.  Profesjonalne Płyny do usuwania henny: Wimpernwelle Płyn do usuwania henny Binacil lub Refectocil (Te same płyny posłużą nam, gdy np. przy hennie na rzęsy gdzieś pod okiem wybrudzi nam się skóra)

henna salon kosmetyczny gdańsk

5. Domywanie chusteczkami do zmywania farby ( takich dla fryzjerek) – ten sposób polecam tylko w ekstremalnych sytuacjach, może podrażnić.
Słyszałam jeszcze o popiole z papierosa- dla mnie to mało profesjonalne rozwiązanie więc nigdy go nie stosowałam.
Często zauważam, że Panie, które już nie mają brwi lub mają bardzo jasne, po hennie są lekko wystraszone efektem, nawet jeśli jest delikatny. Jest to tylko chwilowe (dokładnie taka sama sytuacja z farbowaniem włosów)- po prostu muszą się przyzwyczaić. Najczęściej później wracają kolejny raz na hennę i nie wyobrażają sobie bez niej życia.

A wy znacie jakieś inne sposoby na domycie henny?

Zapraszam na hennę do mnie do salonu- cennik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge